Marcin Lewicki| 

Ksiądz oburzony reakcją na orgię na plebanii. "Kpina z ludzi"

685

Według niektórych obserwatorów życia Kościoła katolickiego, reakcja Diecezji Sosnowieckiej na doniesienia o orgii na plebanii kościoła NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, jest zbyt mało stanowcza. Do krytyków działań tamtejszego biskupa dołączył ks. Kazimierz Sowa.

Ksiądz oburzony reakcją na orgię na plebanii. "Kpina z ludzi"
Ksiądz Sowa jest zbulwersowany reakcją kurii sosnowieckiej na orgię na plebanii (Facebook, Wikipedia)

Według znanego księdza powoływanie kolejnej komisji wyjaśniającej sprawę i informowanie opinii publicznej, że "zdarzenia miały inny przebieg" niż donoszą media jest kpiną z wiernych.

Nie można bez przerwy oskarżać całego świata. To nie media są winne. Należy wyjaśnić sprawę w swoim środowisku i wyciągnąć odpowiednie konsekwencje. Powoływanie komisji przez biskupa i informacja o innym przebiegu zdarzeń jest dla mnie kpiną z ludzi - mówi w rozmowie z faktem ks. Kazimierz Sowa.

Przypomnijmy, że ks. Sowa odniósł się tym samym do reakcji kurii w Sosnowcu na doniesienia o orgii, którą ks. Tomasz Z. miał zorganizować na plebanii parafii NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Zielona granica". Agnieszka Holland: Nie czuję się bezpieczna w Polsce

Jeden z uczestników seksualnej imprezy (najpewniej wynajęta męska prostytutka) podobno zasłabł i konieczne było wezwanie służb ratowniczych. Uczestnicy orgii nie chcieli ich jednak wpuścić do środka.

W oświadczeniu przedstawiciele Diecezji Sosnowieckiej napisali, m.in. że w świetle dotychczasowych ustaleń Komisji należy nadmienić, że jej ustalenia różnią się od informacji przedstawionych przez niektóre media.

Ksiądz Sowa podkreśla, że nie jest jedynym przedstawicielem Kościoła, który krytycznie wypowiada się o działaniu kurii z Sosnowca.

Nie tylko ja wypowiadam się krytycznie o sytuacji w sosnowieckiej diecezji. Pod moim facebookowym wpisem pojawiły się głosy księży z różnych stron Polski i wielu diecezji. To skandal - mówi.

We wspomnianym wpisie ksiądz Kazimierz Sowa zaznacza, że ostatni przypadek nie jest jedynym skandalem związanym z nieobyczajnymi zachowaniami duchownych. Wymienia je w treści zamieszczonego postu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić