Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Tragedia na dworcu w Berlinie. Matka i dziecko wpadli pod pociąg

19

W środę 22 maja na dworcu głównym w Berlinie kobieta i dziecko wpadli pod pociąg ICE. Nie żyje kobieta, a jej dziecko walczy o życie. Dworzec w Niemczech został całkowicie zamknięty.

Tragedia na dworcu w Berlinie. Matka i dziecko wpadli pod pociąg
Tragedia na dworcu głównym w Berlinie. Matka i dziecko wpadli pod pociąg (Shutterstock)

Według relacji policji, kobieta z dzieckiem zeszła z peronu i została potrącona przez nadjeżdżający pociąg dalekobieżny ICE. Berlińska straż pożarna poinformowała, że ​​od godziny 18:30 na miejscu był duży kontyngent służb ratowniczych po "tragicznym wypadku".

Jedna osoba została potrącona przez pociąg i zginęła na miejscu. Kolejna osoba została ciężko ranna. Troszczymy się także o innych ludzi - poinformowała straż pożarna.

Kobieta zmarła na miejscu, dziecko zostało poważnie ranne i zabrane do szpitala helikopterem ratunkowym. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii, a lekarze walczą o jego życie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przedwczesna śmierć zapisana w oczach. Zaskakujące badania naukowców

Według rzeczniczki policji federalnej, berlińska policja krajowa wszczęła dochodzenie w sprawie śmierci. Nie można wykluczyć, że wypadek był samobójstwem.

Z raportu wynika, że ​​policjanci i strażacy otrzymali od świadków wyraźne sygnały, że kobieta chciała odebrać sobie życie. Władze podały, że 16 świadków doznało szoku - czytamy na stronie dw.com.

Tragedia w Niemczech. Pociąg został zamknięty

Dworzec główny jest całkowicie zamknięty, ruch pociągów jest wstrzymany, podobnie jak ruch S-Bahn.

Pociągi dalekobieżne czekają na odpowiednich stacjach. Sprawdzamy możliwe objazdy. Będą opóźnienia i częściowe odwołania - czytamy na X.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić