Tragedia na Podlasiu. Nie żyje 6-miesięczne dziecko

40

Prokuratura zbada sprawę śmierci 6-miesięcznego chłopca z Hajnówki (woj. podlaskie), który wpadł w szczelinę pomiędzy wersalką a ścianą. Według ostatnich informacji dziecko nie miało żadnych niepokojących śladów na ciele i było zdrowe. Do tragedii doszło pod chwilową nieobecność matki.

Tragedia na Podlasiu. Nie żyje 6-miesięczne dziecko
Karetka pogotowia (zdjęcie poglądowe) (Materiały WP, Adobe)

Informację o tragedii przekazał portal interia.pl. Według pierwszych ustaleń, matka dziecka na moment wyszła przed dom, aby tam porozmawiać ze swoim partnerem.

W tym czasie dziecko wpadło w szczelinę pomiędzy wersalką a ścianą. Po powrocie do domu kobieta odkryła, że chłopiec nie oddycha.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie. Lekarze podjęli próbę reanimacji, ale nie przyniosła ona rezultatu. Dziecko zmarło.

Prokuratura bada sprawę śmierci 6-miesięcznego dziecka. Będzie sekcja zwłok

Sprawą zajęła się prokuratura. Ustalono, że matka dziecka w tym miejscu zawsze kładła poduszkę. Tym razem jednak ustawiła ją pionowo, a nie poziomo i to mogło przyczynić się do zdarzenia.

Część szczeliny nie została zakryta i dziecko wpadło w otwór przy poduszce - przekazał Jan Andrejczuk, Prokurator Rejonowy w Hajnówce, w rozmowie z "Gazetą Współczesną".

Prokuratura zapowiedziała, że przeprowadzi sekcję zwłok. Ma ona wyjaśnić przyczyny śmierci dziecka.

Zobacz także: Nielegalna próba przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Wideo Straży Granicznej
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić