Tragedia na DK8. Strażacy biegli do rannego na piechotę. Powód przeraża

224

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło między miejscowościami Mleczna i Trzebnik w woj. dolnośląskim. Zderzyły się jadące drogą krajową nr 8 ciężarówka i samochód osobowy. Przybyli na miejsce strażacy byli zmuszeni nieść ocalałego na piechotę. Powód jest przerażający.

Tragedia na DK8. Strażacy biegli do rannego na piechotę. Powód przeraża
Wypadek na DK8. Zderzyły się samochód osobowy i ciężarowy (OSP Jordanów Śląski)

Na miejsce wypadku udały się dwie jednostki, w tym strażacy z OSP Jordanów Śląski. Jak czytamy na oficjalnej stronie jordanowskiego oddziału na Facebooku, do zderzenia czołowego doszło w czwartek 28 października około godziny 07:33.

28.10.2021 o godzinie 07:33 na DK8 między miejscowościami Mleczna a Trzebnik (... ) dochodzi do zderzenia czołowego samochodu osobowego oraz samochodu ciężarowego. Na miejsce zadysponowano jednostki z dwóch powiatów, jako pierwsi na miejscu pojawili się Ochotnicy z Jordanowa Śląskiego – informuje rzecznik OSP Jordanów Śląski na Facebooku.

Wypadek na drodze krajowej nr 8. Brakowało "korytarza życia"

Po dokonaniu rozpoznania strażacy zauważyli, że wypadek w samochodzie osobowym znajduje się wciąż żywy – i uwięziony – kierowca. Zdołali wydobyć poszkodowanego przy użyciu ciężkiego sprzętu hydraulicznego, którego przekazali pod opiekę ratownikom medycznym. Mężczyzna prowadzący ciężarówkę nie odniósł poważnych obrażeń.

Zobacz także: Zobacz też: Potrącenie 74-latka w Lubinie. Szokujące zachowanie gapiów

Ostatecznie 34-latek z samochodu osobowego nie dotarł do szpitala na czas. Zmarł w drodze do placówki medycznej, ponieważ stojące w korku samochody nie utworzyły tzw. korytarza życia, w konsekwencji czego poszkodowanemu nie udzielono pomocy w porę. Strażacy byli nawet zmuszeni pokonać ostatnie kilkaset metrów na piechotę.

Ostatnie kilkaset metrów strażacy musieli pokonać na nogach przez brak tzw. korytarza życia – podkreśla rzecznik OSP Jordanów Śląski na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić