Tragedia na wysypisku śmieci. Rosyjski miliarder zabił mężczyznę

Igor Redkin jest jednym z najbogatszych deputowanych w Rosji według rankingów Forbesa. 2 sierpnia śmiertelnie postrzelił mężczyznę na wysypisku śmieci, ponieważ, jak twierdzi, sądził, że był to niedźwiedź. Podkreśla, że jest gotów do każdego wymiaru kary.

Tragedia na wysypisku śmieci. Rosyjski miliarder zabił mężczyznę
Do tragicznego zdarzenia doszło podczas polowania (Facebook)

Do tragedii doszło 2 sierpnia w okolicach wysypiska śmieci w miejscowości Ozernowski na rosyjskim półwyspie Kamczatka. Zginął tam 30-letni mieszkaniec wsi Andriej Tołstopiaty. Jak informuje agencja informacyjna "Kam24", został śmiertelnie postrzelony przez Igora Redkina, jednego z najbogatszych urzędników państwowych w Rosji według rankingów Forbesa.

Postrzelił mężczyznę. Myślał, że to niedźwiedź

Zeznania deputowanego przekazał do policji jego prawnik. Redkin tłumaczy, że 2 sierpnia wieczorem usłyszał dziwne dźwięki na wysypisku śmieci. Wydało mu się, że błąka się tam niedźwiedź, przez którego mieszkańcy wsi mogą być zagrożeni. Postanowił więc "wziąć broń i go odstraszyć". O zmierzchu kilka razy wystrzelił w stronę wysypiska śmieci.

Jak pisze deputowany, później dowiedział się, że w tym samym czasie w tych okolicach ranny został mieszkaniec miejscowości. Przewieziono go do szpitala, ale nie udało się go uratować — lekarze stwierdzili zgon. Jak twierdzi urzędnik, jest gotowy do poniesienia każdej kary, na którą zdecyduje się sąd.

Był członkiem największej partii kraju

Jak piszą miejscowe media, Igor Redkin przez wiele lat był członkiem partii "Jedna Rosja" - największej partii politycznej w Federacji Rosyjskiej, która ma monopol w Dumie Państwowej - 343 deputowanych na 445 zostało wybranych właśnie z jej ramenia. Deputowany-sprawca twierdzi jednak, że swego czasu, aby uniknąć plotek, postanowił zawiesić członkostwo w partii.

Jeden z najbogatszych deputowanych Rosji

Śledztwo sprawdzi teraz autentyczność historii biznesmena. Igor Redkin jest jednym z najbogatszych deputowanych w Rosji, a jego deklarowany dochód osobisty w ciągu ostatnich 3 lat przekroczył półtora miliarda rubli.

Redkin jest współwłaścicielem wielu przedsiębiorstw rybackich i lotniczych, w szczególności Vityaz-Auto i Vityaz-Aero. W centrum stolicy Kamczatki, Pietropawłowska jedna z firm miliardera buduje pięciogwiazdkowy hotel.

Zobacz także: Nowy system rakietowy S-500 już działa. Nagranie testów z poligonu w Rosji
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić