Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BA
|

Tragedia podczas prac na działce. Radny został przygnieciony przez ciągnik

57
Podziel się

52-letni radny z miejscowości Wólka Rokicka (woj. lubelskie) został przygnieciony przez ciągnik rolniczy, kiedy próbował uporządkować działkę. Maszyna przewróciła się na samorządowca. Gdy strażacy podnieśli traktor, mężczyzna już nie żył.

Tragedia podczas prac na działce. Radny został przygnieciony przez ciągnik
Radny zginął przygnieciony przez ciągnik rolniczy (Państwowa straż pożarna w Lubartowie)
bFdWReGd

Do tragicznego zdarzenia doszło w Wólce Rokickiej (woj. lubelskie) w sobotę około godziny 10. 52-letni samorządowiec próbował wyrwać z korzeniami karpy krzewu we własnym ogródku za pomocą ciągnika rolniczego. Krzak był zakopany tak mocno, że traktorowi nie udało się go wyciągnąć i w pewnym momencie przewrócił się na właściciela.

Rodzina szybko zadzwoniła po pogotowie ratunkowe i straż pożarną, aby uwolnić radnego spod ogromnej maszyny. Na miejsce przyjechały miejscowa straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Niestety mimo bardzo szybkiej interwencji, poszkodowany już nie wykazywał czynności życiowych. Miał przygniecioną przez kierownicę klatkę piersiową.

bFdWReGf
Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej poprzez podniesienie ciągnika. Po uwolnieniu poszkodowanego personel medyczny stwierdził jego zgon - poinformowała Państwowa Straż Pożarna w Lubartowie.

Był radnym od 15 lat

Jak poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna z Wólki Rokickiej, zmarły to 52-letni Robert Piętka. Był nie tylko samorządowcem i wieloletnim radnym, ale też strażakiem. Karierę polityczną Piętka zaczął w 2006 roku. W latach 2010-2014 był przewodniczącym Rady Gminy Lubartów, a w obecnej kadencji 2018-2023 został wiceprzewodniczącym.

W ostatnich latach zawodowo związany był z Zakładem Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Lubartowie, czyli jednostką organizacyjną Gminy Lubartów - napisano na stronie Gminy Lubartów.
bFdWReGl

Pasją była motoryzacja

Jak informuje Polskie Radio Lublin, pasją Roberta Piętki była motoryzacja. Odrestaurował on wiele zabytkowych samochodów, był założycielem Federacji Zmotoryzowanych i członkiem PZMot Lublin. Wielokrotnie wypowiadał się na tematy związane z motoryzacją i działalnością samorządową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdWReGG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(57)
ferw
7 miesięcy temu
mistrz
Wolny
7 miesięcy temu
A ile mial promili to juz nie podali bo to radny
konsultant
7 miesięcy temu
Był zaskrzepiony?
bFdWReGH
Smok Telesfor
7 miesięcy temu
Kolejny kandydat do nagrody Darwina.
Denis
7 miesięcy temu
Gdyby zaczepił przodem to by ciągnika nie przewrócił.
sisi
7 miesięcy temu
Nie pierwszy i nie ostatni..
vitto
7 miesięcy temu
wiekszość samorządzących ma fuchy w spółkach komunalnych !!!
Zibi.
7 miesięcy temu
Najbystrzeszy to nie był. Ale szkoda człowieka. RIP.
Jan Omasta
7 miesięcy temu
Wolał zginąć pod ciągnikiem niż mieć stosunki z prezesikiem.
afdafgs
7 miesięcy temu
no ogromna maszyna...330 bez karoserii
jacek6534
7 miesięcy temu
czy miał wytrysk ?
Czołg
7 miesięcy temu
Dlaczego ludzie przestają myśleć logicznie.
HaeM
7 miesięcy temu
Szacun dla intelektu tego geniusza! Za leniwy by podciąć kilka korzeni "z tyłu" a te od ciągnika by się zawinęły i wyrwały
bFdWReGz
jasiu
7 miesięcy temu
Nie spotkałem jeszcze mądrego radnego. Jeśli radni nie grzeszą rozumem to co można sądzić o posłach ? Prawdziwą traumę przeżywają jak oderwie się ich od koryta, powinno się stworzyć jakieś obozy aby tych ludzi przywrócić do społeczeństwa.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić