Tragedia podczas prac na działce. Radny został przygnieciony przez ciągnik

81

52-letni radny z miejscowości Wólka Rokicka (woj. lubelskie) został przygnieciony przez ciągnik rolniczy, kiedy próbował uporządkować działkę. Maszyna przewróciła się na samorządowca. Gdy strażacy podnieśli traktor, mężczyzna już nie żył.

Tragedia podczas prac na działce. Radny został przygnieciony przez ciągnik
Radny zginął przygnieciony przez ciągnik rolniczy (Państwowa straż pożarna w Lubartowie)

Do tragicznego zdarzenia doszło w Wólce Rokickiej (woj. lubelskie) w sobotę około godziny 10. 52-letni samorządowiec próbował wyrwać z korzeniami karpy krzewu we własnym ogródku za pomocą ciągnika rolniczego. Krzak był zakopany tak mocno, że traktorowi nie udało się go wyciągnąć i w pewnym momencie przewrócił się na właściciela.

Rodzina szybko zadzwoniła po pogotowie ratunkowe i straż pożarną, aby uwolnić radnego spod ogromnej maszyny. Na miejsce przyjechały miejscowa straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Niestety mimo bardzo szybkiej interwencji, poszkodowany już nie wykazywał czynności życiowych. Miał przygniecioną przez kierownicę klatkę piersiową.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej poprzez podniesienie ciągnika. Po uwolnieniu poszkodowanego personel medyczny stwierdził jego zgon - poinformowała Państwowa Straż Pożarna w Lubartowie.

Był radnym od 15 lat

Jak poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna z Wólki Rokickiej, zmarły to 52-letni Robert Piętka. Był nie tylko samorządowcem i wieloletnim radnym, ale też strażakiem. Karierę polityczną Piętka zaczął w 2006 roku. W latach 2010-2014 był przewodniczącym Rady Gminy Lubartów, a w obecnej kadencji 2018-2023 został wiceprzewodniczącym.

W ostatnich latach zawodowo związany był z Zakładem Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Lubartowie, czyli jednostką organizacyjną Gminy Lubartów - napisano na stronie Gminy Lubartów.

Pasją była motoryzacja

Jak informuje Polskie Radio Lublin, pasją Roberta Piętki była motoryzacja. Odrestaurował on wiele zabytkowych samochodów, był założycielem Federacji Zmotoryzowanych i członkiem PZMot Lublin. Wielokrotnie wypowiadał się na tematy związane z motoryzacją i działalnością samorządową.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić