Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Tragedia w Alpach. Ciało 26-latka znalezione na lodowcu

4

Niemiecki alpinista wspinał się w Alpach w południowej Szwajcarii. Niestety, w niedzielę uległ poważnemu wypadkowi i spadł z wysokości 1600 stóp, czyli niemal 500 metrów. O wypadku poinformowała we wtorek szwajcarska policja. Ratownicy znaleźli ciało 26-latka na lodowcu.

Tragedia w Alpach. Ciało 26-latka znalezione na lodowcu
Zdjęcie ilustracyjne (YouTube)

Smutne wieści ze Szwajcarii. 26-letni alpinista zaginął w Alpach. Niemal od razu rozpoczęły się jego poszukiwania.

Ratownicy latający helikopterem znaleźli jego ciało na lodowcu. Jak się okazało, mężczyzna spadł z wysokości 1640 stóp, czyli niemal 500 metrów. Policja wydała w tej sprawie oświadczenie.

Samotna podróż w Alpach skończyła się tragicznie

W niedzielę, 2.04.2023, rano mężczyzna samotnie wyruszył aby wspiąć się na szczyt Strahlhorn. Do wypadku doszło na Adlerpass, przełęczy poniżej szczytu na wysokości około 12 800 stóp [ok. 4 tys. metrów - przyp.red.] nad poziomem morza. Z powodów, które nie były od razu jasne, wspinacz spadł około 500 metrów w dół skały po jednej stronie przełęczy.

To nie jest pierwszy tego typu wypadek w tej okolicy. W 2016 roku amerykański turysta spadł z wysokości około 500 stóp [ok. 150 metrów - przyp.red.] w pobliżu stoków narciarskich nad Zermatt, gdzie znajduje się słynna góra Matterhorn.

Według strony internetowej Zermatt, jego "potężne góry to najwyższe i najbardziej imponujące szczyty Alp". Jak się okazuje, również jedne z najbardziej niebezpiecznych.

Alpy szwajcarskie 48 czterotysięcznikami i 65000 kilometrami szlaków Szwajcaria stanowi jest prawdziwym rajem dla alpinistów i zwykłych spacerowiczów. Jednym z najbardziej popularnych kurortów w Szwajcarii jest Andermat. Można tu korzystać z ponad 120 km tras narciarskich.

Szwajcaria położona jest na jednym z najbardziej górzystych terenów na świecie. Ponad 60 proc. jej powierzchni stanowią Alpy, natomiast 10 proc. łańcuch górski Jura.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić