aktualizacja 

Tragedia w Andrychowie. We wtorek pogrzeb 14-letniej Natalii

9

Ta tragedia poruszyła miliony serc. 14-letnia Natalka z Andrychowa koło Wadowic (woj. małopolskie) spędziła na mrozie w centrum miasta przez kilka godzin. Dziewczynka zmarła. Teraz rodzina poinformowała o miejscu i dacie jej pogrzebu. Znamy szczegóły pochówku.

Tragedia w Andrychowie. We wtorek pogrzeb 14-letniej Natalii
Natalka leżała pod sklepem w Andrychowie. Znamy datę pogrzebu. (PAP, ART SERVICE)

Tragedia rozegrała się we wtorek 28 listopada br. Natalia K. opuściła rodzinny dom w Andrychowie po godz. 8:00 i udała się na przystanek autobusowy, skąd planowo powinna odjechać do szkoły w Kętach. Odległość od domu do przystanku wynosi około kilometr.

W drodze na autobus nastolatka zaczęła się bardzo źle czuć. Dokuczały jej mroczki przed oczami. Straciła orientację. Resztkami sił zadzwoniła więc do taty. Powiedziała mu, że nie wie, gdzie się obecnie znajduje. Dodała, że leży na ziemi w śniegu.

Tragedia w Andrychowie. Znamy datę pogrzebu 14-latki

Okazało się, że dziewczynka znajdowała się na tyłach sklepu Aldi w Andrychowie. Siedziała lub leżała pod przenośną reklamą na kółkach. Tam spędziła na śniegu i mrozie kilka godzin. W tym czasie rodzina i przyjaciele szukali 14-latki. Sprawę zgłosili również na policję. Dopiero około godziny 13:30 odnaleziono poszkodowaną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mazowsze: Tragedia na przejeździe kolejowym

Z temperaturą 22 stopni Celsjusza, a więc w stanie głębokiej hipotermii 14-latka trafiła do szpitala. Niestety, następnego dnia, w środę 29 listopada dziewczynka zmarła. Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wszczęła już śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmieci.

Wyniki sekcji zwłok ujawniły, że przyczyną zgonu Natalii był obrzęk mózgu spowodowany masywnym krwawieniem śródmóżdżkowym. Jak informuje teraz "Super Express", wiadomo już, kiedy i gdzie odbędzie się ostatnie pożegnanie 14-latki.

Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 13:00 we wtorek 5 grudnia 2023 roku w kościele pw. św. Macieja w Andrychowie. Przed nabożeństwem (o godz. 12:15) wierni będą mogli odmówić wspólnie różaniec w intencji zmarłej Natalki. Dziewczynka spocznie w grobie na miejscowym cmentarzu komunalnym.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić