Ubierasz się tak do kościoła? Ksiądz nie ma wątpliwości

25

Internauci uwielbiają księdza Piotra Jarosiewicza. Kiedy tylko mają jakieś pytania z zakresu wiary katolickiej, to z chęcią zwracają się właśnie do niego na TikToku. Tym razem pewien użytkownik zagadnął duchownego o specyficzny ubiór do kościoła. Chodziło o jeden kolor. Na reakcję nie musiał długo czekać. Taka odpowiedź może niektórych zdziwić.

Ubierasz się tak do kościoła? Ksiądz nie ma wątpliwości
Czy można się tak ubrać do kościoła? Ksiądz komentuje. Zdjęcie ilustracyjne. (YouTube, Piotr Jarosiewicz)

Ksiądz Piotr Jarosiewicz znany jest z mediów społecznościowych. Na TikToku prowadzi kanał o nazwie @ks.piotrjarosiewicz. Tutaj ewangelizuje swoich obserwatorów, czyli głównie ludzi młodych. Każdego wieczoru w tym miejscu o 21:00 można wziąć udział w live, czyli spotkaniu na żywo, jakie organizuje.

Na co dzień duchowny służy w parafii w diecezji drohiczyńskiej. Uczy też w szkole religii. Może pochwalić się własnymi publikacjami o tytułach: "Siedem", "MPJ", "Jesus is cool" czy "Boża sieć..". Niedawno przebywał na wyjeździe w Rzymie. Relacjonował m.in. spotkania z papieżem Franciszkiem.

Ubierasz się tak do kościoła? Ksiądz nie ma wątpliwości

"Czy można do kościoła ubrać się na czerwono?" - zastanawiał się pewien internauta. Ksiądz Piotr Jarosiewicz nie miał najmniejszych wątpliwości. Nagrał wideo, gdzie szybko wszystko wyjaśnił. Pokazał również zawartość kapłańskiej szafy. Dało się w niej dostrzec szaty liturgiczne (tzw. ornaty) w kolorze czerwonym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe regulacje w Kościele. Czego brakuje w dokumencie Jędraszewskiego?
Hmmm.... Tak - odpowiedział stanowczo duchowny i radośnie puścił oko do kamery.

Nagranie przypadło do gustu internautom. Do momentu publikacji tego artykułu użytkownicy TikToka wyświetlili filmik już ponad 17 tysięcy razy. Z chęcią go komentowali. "Wszystkie są dozwolone, Pan Bóg nie parzy na kolory" - wskazywała jedna osoba. "Nie ma mądrzejszych pytań?" - zastanawiała się inna.

Oczywiście, co innego liturgiczny ornat, co innego wierni. Ubierają się w to, na co ich stać - dodawała kolejna.
Ksiądz zawsze puszcza oczko - zauważała następna.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić