Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Tragedia w Finlandii. Myśliwy zastrzelił rowerzystę

25

W Finlandii doszło do tragicznego wypadku. 30-latek, jadący na rowerze po parku narodowym w Laponii, został śmiertelnie postrzelony przez myśliwego. Mężczyzna polował na ptaki i strzelił w rowerzystę przypadkiem.

Tragedia w Finlandii. Myśliwy zastrzelił rowerzystę
(Getty Images)

Do tragicznego zdarzenia doszło w Parku Narodowym Urho Kekkonena, niedaleko granicy Finlandii z Rosją. Tamtejsza policja otrzymała zgłoszenie o wypadku, do którego doszło podczas polowania.

30-latek razem ze znajomymi wybrał się wycieczkę rowerową. Niespodziewanie został postrzelony przez myśliwego, który polował w pobliżu na ptaki. Jak informuje Pledge Times, przyjaciele rowerzysty wezwali na miejsce pogotowie i udzielili mu pierwszej pomocy.

Karetka nie dotarła na czas. Mężczyzna wskutek odniesionych ran zmarł na miejscu.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Kolejki przed punktami pobrań. "Jesteśmy na granicy"

Według ustaleń śmierć 30-latka była nieszczęśliwym wypadkiem. Myśliwy postrzelił go nieumyślnie. Wiadomo też, że w momencie zdarzenia rowerzyści znajdowali się na trasie wycieczkowej.

Zastrzelił go nieumyślnie. Na podstawie dotychczasowych ustaleń nie ma powodów podejrzewać umyślnego charakteru działania – przekazał kierujący dochodzeniem Marko Ijas.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić