Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Polska. Myśliwy zastrzelił konia na polowaniu. Nie uwierzysz, z czym go pomylił

32

W nocy z 29 na 30 sierpnia w lasach nieopodal Zaręby (woj. dolnośląskie) prowadzone było polowanie. Jeden ze strzałów trafił w konia. Zwierzę nie przeżyło. Jak tłumaczył się myśliwy?

Polska. Myśliwy zastrzelił konia na polowaniu. Nie uwierzysz, z czym go pomylił
Myśliwy pomylił dzika z koniem (Pixabay)

W nocy z 29 na 30 sierpnia myśliwi ruszyli na polowanie. Specjalnie wybrali ten termin. Rozpoczynająca się pełnia księżyca i bezchmurne niebo dawały wyśmienite warunki do polowania.

Jak relacjonuje portal eluban.pl, około 1 w nocy padł strzał w pobliżu zabudowań. Wyrwało to ze snu właściciela koni znajdujących się na pobliskim pastwisku. Jeden z nich zaczął rżeć. Nieco później okazało się, że koń został zastrzelony.

Do winy po jakimś czasie przyznał się myśliwy z Wrocławia. Prokuratura Rejonowa prowadzi już postępowanie w kierunku uśmiercenia zwierzęcia.

Zastrzelił konia, bo... pomylił go z dzikiem

Tłumaczenie myśliwego jest co najmniej zaskakujące. Twierdzi, że w trakcie polowania strzelił do konia, bo myślał, że to dzik.

Jest myśliwy, który tego dnia polował i przyznał się, że w sposób nieumyślny dokonał postrzelenia tego konia myśląc, że to jest dzik. W tej chwili jest mnóstwo czynności do wykonania w tej sprawie, między innymi czy zachowane zostały odległości i czy mężczyzna nie naruszył jeszcze innych procedur. - przekazała Kamila Wolańskiej, prokurator Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, cytowana przez eluban.pl.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić