Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Tragedia w Książenicach. Kilkadziesiąt minut walczyli o życie nauczycielki

227

52-letnia nauczycielka zginęła w wypadku w Wielkopolsce. Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, żeby dostać się do rannej, ale niestety jej życia nie udało się uratować. Byli uczniowie wspominają zmarłą jako wspaniałą nauczycielkę i dobrego człowieka.

Tragedia w Książenicach. Kilkadziesiąt minut walczyli o życie nauczycielki
Wypadek w Książenicach. Zginęła 52-letnia nauczycielka (Facebook.com)

Dramat rozegrał się na drodze wojewódzkiej nr 449 w miejscowości Książenice. Z nieznanych na razie przyczyn 52-letnia nauczycielka matematyki straciła panowanie nad samochodem na łuku drogi.

Audi wypadło z drogi na pobocze i uderzyło w drzewo. Około godziny 20.00 na miejsce dotarli strażacy i zobaczyli, że kierująca samochodem jest nieprzytomna. Akcję ratunkową utrudniało miękkie podłoże oraz usytuowanie samochodu, który leżał w rowie.

Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, żeby dostać się do rannej. 52-latkę wyciągnięto z samochodu na desce ortopedycznej. Nauczycielka nie oddychała, więc przystąpiono do resuscytacji oddechowo-krążeniowej.

Ratownicy przez kilkadziesiąt minut walczyli o życie kobiety. Niestety bez powodzenia, lekarz ZRM stwierdził zgon. Teren wypadku został zabezpieczony i oświetlony na czas działań policji.

Lokalne media poinformowały, że zmarła była nauczycielką matematyki w Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie. Koledzy z pracy przekazali bliskim nauczycielki wyrazy współczucia na profilu szkoły na Facebooku. "Wychowawczyni wielu pokoleń młodzieży, przede wszystkim jednak wspaniała osoba, oddana pracy na rzecz całej naszej społeczności szkolnej. "

Na zawsze zostanie w mojej pamięci nasza ostatnia rozmowa... - napisała koleżanka z pracy zmarłej.
Bardzo dobry pedagog, bardzo dobry nauczyciel matematyki. Jej wiedza i zapał do pracy bardzo mi pomógł - wspomina były uczeń.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić