Tragedia w Poznaniu. Kobieta wypadła z okna szpitala

197

Rano miała opuścić szpital i wrócić do domu. Niestety, nie dożyła tego. 88-letnia kobieta wypadła z okna na piątym piętrze szpitala HCP w Poznaniu. W wyniku poniesionych obrażeń zmarła na miejscu.

Tragedia w Poznaniu. Kobieta wypadła z okna szpitala
Tragedia w szpitalu w Poznaniu. Kobieta wypadła z okna (google)

Do tragedii na oddziale kardiologii poznańskiego szpitala doszło w poniedziałek 20 czerwca około godziny 1:30 w nocy. Pacjentka na sali leżała z jeszcze jedną chorą. W poniedziałek miała zostać wypisana do domu. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn seniorka spadła z wysokości piątego piętra.

Zgłoszenie otrzymaliśmy około 2:00 w nocy. Doszło tam do upadku kobiety z wysokości. Była to pacjentka szpitala, która przebywała na jednym z oddziałów - informuje poznańska policja.

Kobieta zginęła na miejscu. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia. Sprawę wyjaśnić chce także szpital. Personel jest dotknięty tragedią.

Wszyscy jesteśmy w szoku, ponieważ była to pacjentka, która była wyrównana kardiologicznie i w poniedziałek miała wyjść do domu. Absolutnie nic nie wskazywało na to, by miała jakiekolwiek problemy natury psychicznej czy psychiatrycznej - mówił portalowi epoznan.pl Lesław Lenartowicz, prezes Centrum Medycznego HCP.

Tajemnicza śmierć w Poznaniu. Co się stało w szpitalu?

Ze wstępnych ustaleń wynika, że nikt nie przyczynił się do śmierci kobiety. Pielęgniarki, które jeszcze około północy, zaglądały do sal chorych, nie zauważyły tam niczego niepokojącego.

To jest tragedia zarówno dla nas, jak i przede wszystkim dla rodziny tej pacjentki, bo naprawdę nic na to nie wskazywało. A gdyby tak było, to przecież moglibyśmy zareagować. Mamy w szpitalu psychiatrię, konsultacje psychologów. Ta pacjentka nie wymagała w tym zakresie żadnej pomocy - dodaje.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić