"Kobra" w akcji. Luksusowe auta i gotówka

47

Mercedes za 100 tys. zł i bmw o podobnej wartości to dwa luksusowe samochody, które odnaleźli i zabezpieczyli policjanci z "Kobry". Auta skradziono w kwietniu w woj. mazowieckim.

"Kobra" w akcji. Luksusowe auta i gotówka
Skuteczna akcja policji. Odzyskano luksusowe auta (Policja)

Policjanci z operacyjnej grupy "Kobra" dowiedzieli się, gdzie najprawdopodobniej znajdują się dwa kradzione samochody oraz kto przyjął je na przechowanie. Ustalenia udało się szybko potwierdzić i odzyskać auta. Jak do tego doszło?

Funkcjonariusze dokładnie przeanalizowali wszystkie zgromadzone informacje i przystąpili do działania. Pierwszym krokiem było sprawdzenie, czy samochody marki mercedes i bmw znajdują się we wskazanym miejscu.

Kiedy namierzono pojazdy, samochody zostały bardzo dokładnie sprawdzone. Jak się okazało, pochodziły z kwietniowych kradzieży z włamaniem z Bonia i Bielan. Oba auta są warte po 100 tys. zł. Mercedes i bmw zostały zabezpieczone przez policjantów.

Samochody i gotówka

W dalszej kolejności policjanci dotarli do 39-latka, który okazał się podejrzanym o paserstwo tych samochodów. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty oraz 12 tys. zł w gotówce. 39-latek został tymczasowo zatrzymany.

Dochodzeniowcy z wydziału do walki z przestępczością samochodową zgromadzili materiał dowodowy i na jego podstawie przedstawili zatrzymanemu dwa zarzuty paserstwa odzyskanych aut. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

Zobacz także: Czas na zaciskanie pasa? PiS przed trudnym egzaminem
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić