aktualizacja 

Tragedia w szpitalu pod Kielcami. Pacjent wyskoczył z okna

145

Pobudzony pacjent wyskoczył z okna na pierwszym piętrze Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze. 55-letni mężczyzna zmarł na sali operacyjnej.

Tragedia w szpitalu pod Kielcami. Pacjent wyskoczył z okna
Pacjent wyskoczył z okna szpitala w Czerwonej Górze. Nie przeżył. (Facebook, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze, Piotr Krol)

Do tragedii doszło 3 maja, jednak dopiero teraz o sprawie informuje Radio Kielce. Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Świętego Rafała w Czerwonej Górze, Youssef Sleiman poinformował, że 55-letni mężczyzna został przywieziony do placówki 2 maja z niewydolnością oddechową. Pacjent był pobudzony i nie wyrażał zgody na leczenie.

Gdy pacjent trafił do nas do szpitala był pobudzony, wielokrotnie wyrywał maskę, którą staraliśmy się mu założyć, by uratować go z niewydolności oddechowej. Nie wyrażał zgody na leczenie. Zgodnie z zaleceniami psychiatry dostawał różne leki - tłumaczy dyrektor placówki w rozmowie z "Radio Kielce".

Jak dodaje dyrektor placówki, pacjent hospitalizowany był w sali, w której wymontowano klamki. W pewnym momencie jednak mężczyzna otworzył okno i przez nie wyskoczył.

55-latek przeżył wypadek i od razu został przetransportowany do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Na miejscu okazało się jednak, że oprócz krwawienia do ośrodkowego układu nerwowego pacjent ma liczne pęknięcia narządów w jamie brzusznej. Mężczyzna zmarł na sali operacyjnej.

Policjanci oraz prokurator wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Zobacz także: Polacy wypowiedzieli się o postawie Franciszka. Specjalistka wyjaśnia
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić