Tragedia w zalanej kopalni w Sobótce. Służby odnalazły trzecie ciało

10

Nie milkną echa tragedii, która rozegrała się w zalanej kopalni w Sobótce na Dolnym Śląsku. W poniedziałek wieczorem służby odnalazły zwłoki trzeciego zaginionego mężczyzny. Dwa znalezione wcześniej ciała zostały już wyciągnięte na powierzchnię.

Tragedia w zalanej kopalni w Sobótce. Służby odnalazły trzecie ciało
Akcja ratunkowa w zalanej kopalni w Sobótce (woj. dolnośląskie) (PAP, Aleksander Koźmiński)

Pierwsze informacje o zaginięciu trzech nurków w zalanej kopalni "Maria Concordia" w Sobótce pojawiły się w niedzielę ok. godz. 14. Rozpoczęto akcję poszukiwawczą. Teraz służby odnalazły zwłoki ostatniego z zaginionych mężczyzn.

Tragedia na Dolnym Śląsku. Nie żyje trzech nurków

Na terenie zalanej kopalni, która jest cywilnym ośrodkiem szkoleniowym, trenowało sześciu mężczyzn. Trzech z nich nie wypłynęło na powierzchnię.

Dwa ciała nurków zostały już wyciągnięte na powierzchnie. Trzecie ciało zostało odnalezione, ale nie było bezpiecznej możliwości, aby je dzisiaj podjąć – poinformował w rozmowie z WP Krzysztof Marcjan z wrocławskiej policji.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nie wypłynęli na powierzchnię. Służby wydobyły dwa ciała

Służby podkreślają, że warunki pod wodą są bardzo ciężkie. Działania mają być kontynuowane we wtorek. Obecnie na miejscu trwają czynności z udziałem prokuratora i techników kryminalistyki.

Obejrzyj także: Czarna seria utonięć w Beskidach. Zginęły trzy osoby

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić