Zginął w gwałtowny sposób. Nowe informacje o śmierci starosty

117

W sierpniu z Wisły wyłowiono ciało płockiego starosty Mariusza Pieńka. Mężczyzna wraz z dwiema innymi osobami pływał łódką, która trafiła na mieliznę i wywróciła się. Wyniki badań toksykologicznych sugerują, że w chwili wypadku cała trójka była pod wpływem alkoholu.

Zginął w gwałtowny sposób. Nowe informacje o śmierci starosty
Starosta utopił się Wiśle. Są wyniki badań toksykologicznych (KMP w Płocku, Starostwo Powiatowe w Płocku)

Do wypadku doszło 22 sierpnia na Wiśle, między Świniarami a Kępą Polską (woj. mazowieckie). Po południu płocki starosta Mariusz Bieniek wybrał się na ryby razem z dwoma innymi mężczyznami. W pewnym momencie łódka, którą płynęli, uderzyła w mieliznę i wywróciła się.

Cała trójka wpadła do wody. Kiedy dwóch wędkarzy próbowało postawić łódkę, samorządowiec z nieznanych przyczyn oddalił się od łódki i nie był w stanie wrócić. Kolegom nie udało się go odnaleźć. Ciało 38-latka wyłowiono dopiero trzy dni później w okolicach Mostu Poniatowskiego w Płocku.

Śmierć płockiego samorządowca. Są wyniki badań

Sekcja zwłok ujawniła, że bezpośrednią przyczyną śmierci płockiego starosty było utonięcie, a zgon nastąpił w sposób gwałtowny. Od mężczyzny pobrano materiał do badań toksykologicznych.

Wyniki właśnie wpłynęły do Prokuratury Rejonowej w Płocku. Wskazują one, że w momencie zdarzenia Mariusz Bieniek znajdował się w stanie nietrzeźwości. W jego organizmie wykryto między 0,25 a 0,5 promila alkoholu - donosi "Super Express".

Dokładnie tyle samo alkoholu w organizmie mieli pozostali mężczyźni uczestniczący w wypadku łodzi. Jednego z nich z rzeki wyciągnęli wędkarze, a drugiego uratowali strażacy.

Nad sprawą nadal pracują śledczy, postępowanie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Jak na razie nikomu nie postawiono zarzutów.

Zobacz także: Cudem uniknęła śmierci. Przerażające nagranie z Holandii
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić