Aniela Siwek| 

Tragiczna śmierć. 54-latek zmarł przez nietypowy nałóg

143

54-latek z Massachusetts w USA, który na co dzień pracował jako budowlaniec, zmarł, ponieważ od lat codziennie nałogowo zjadał duże ilości lukrecji.

Tragiczna śmierć. 54-latek zmarł przez nietypowy nałóg
54-latek codziennie zjadał duże ilości lukrecji. (Getty Images)

Do tej tragicznej śmierci doszło w Massachusetts w USA. Mężczyzna, którego danych nie ujawniono, zjadał codziennie około półtora paczki czarnej lukrecji.

Serce 54-latka nagle się zatrzymało. Lekarze stwierdzili, że winę za to ponosi kwas lukrecjowy zawarty w lukrecji.

Badania wykazały, że kwas lukrecjowy może powodować nadciśnienie, hipokaliemię, zasadowicę metaboliczną, śmiertelne zaburzenia rytmu serca i niewydolność nerek. Jak przekazali lekarze zajmujący się przypadkiem 54-latka – wszystkie te schorzenia u niego zaobserwowano.

Zobacz także: Napary, które ułatwią rzucenie palenia papierosów

Hipokaliemia ma miejsce, gdy poziom potasu we krwi człowieka staje się niebezpiecznie niski. Lekarze zaznaczyli, że wpływ na zdrowie pacjenta miała także zmiana słodyczy. Na kilka tygodni przed śmiercią przeszedł z czerwonych smakowych pałek lukrecji na czarną lukrecję.

Dalsze dochodzenie ujawniło niedawną zmianę rodzaju lukrecji jako prawdopodobną przyczynę jego hipokaliemii – powiedział dla BBC dr Andrew Lundquist zajumjący się tym przypadkiem.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić