Tragiczna śmierć Marka Gładysza. Są wyniki sekcji zwłok

91

W czwartek 9 czerwca w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach, odbyła się sekcję zwłok ofiar tragicznego lotu awionetki nad Krzepicami. Znane są już jej wyniki.

Tragiczna śmierć Marka Gładysza. Są wyniki sekcji zwłok
Tragiczna śmierć Marka Gładysza. Są wyniki sekcji zwłok (Twitter)

Tragiczne wydarzenia rozegrały się w czwartek 2 czerwca. W wypadku awionetki w Rębielicach Królewskich zginął 58-letni pułkownik rezerwy Marek Gładysz, który był uczestnikiem misji w Iraku i Afganistanie, a ostatnio ekspert fundacji Stratpoints oraz jego 80-letnia matka.

Usłyszeliśmy nienaturalny ryk silnika. Coś tam strzeliło, silnik zgasł, pilot próbował wylądować. Był trzy metry nad ziemią, ale maszynę za mocno obróciło. Przekoziołkowała przez pola i rypnęła o ziemię jak bomba. Dzieliło mnie ze 20 metrów od niej. Cud, że nie runęła na mnie i przyczepę do traktora ustawioną na polu - opowiada Mieczysław Mach dla "Faktu".

Jak podkreśla dziennik, sekcja zwłok nie przybliżyła śledczych do wyjaśnienia przyczyn tragicznego lotu.

Zleciliśmy wykonanie badań histopatologicznych, by wykluczyć u skrzywdzonego zawał serca lub inną chorobę, która mogła przyczynić się do katastrofy - mówi Tomasz Ozimek, rzecznik prokuratury okręgowej w Częstochowie.

Pilot i żeglarz

W ostatnim czasie Gladysz był ekspertem Fundacji Stratpoints. Wcześniej w Siłach Zbrojnych RP odpowiadał za wsparcie teleinformatyczne na poziomie operacyjnym, taktycznym i strategicznym. Prywatnie był pilotem samolotów turystycznych, paralotni oraz żeglarzem.

Pogrzeb wojskowego i jego matki odbędzie się w poniedziałek 13 czerwca o godz. 12 w kościele pw. św Jakuba w Krzepicach.

W weekend urny z prochami zmarłych mają być wystawione w kaplicy na miejscowym Cmentarzu Parafialnym. Mieszkańcy Krzepic zapowiadają liczny udział w pogrzebie.

Zobacz także: Czas na zaciskanie pasa? PiS przed trudnym egzaminem
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić