aktualizacja 

Tragiczne odkrycie w Kaliszu. Dwie osoby usłyszały zarzuty

0

W Wielkopolsce cały czas głośno jest o sytuacji, która wydarzyła się kilka dni temu w Kaliszu. Przypomnijmy, że w jednym z mieszkań znaleziono ciało malutkiego chłopca. Zarzuty w sprawie usłyszały dwie osoby 43-letnia kobieta i 40-letni mężczyzna. Wspólnym mianownikiem w obu przypadkach był alkohol.

Tragiczne odkrycie w Kaliszu. Dwie osoby usłyszały zarzuty
Tragiczne odkrycie w Kaliszu. Dwie osoby usłyszały zarzuty (Pixabay)

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 13 w jednym z mieszkań na os. Widok w Kaliszu (woj. wielkopolskie). Pogotowie zostało wezwane do siniejącego pięciomiesięcznego niemowlęcia. Niestety nie udało się go już uratować. Sprawę przejęli śledczy, a informację mediom potwierdziła kaliska policja.

Prowadzimy czynności pod nadzorem prokuratora. Zlecono przeprowadzenie sekcji zwłok - mówiła kilka dni temu podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, cytowana przez portal kalisz.naszemiasto.

Po kilku dniach od tragedii znamy już więcej szczegółów. Według epoznan, wykonany został szereg czynności. Między innymi przeprowadzono szczegółowe oględziny z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej na miejscu zdarzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prawybory w Wieruszowie. "Sygnał wyjątkowo mocny"

Po przesłuchaniu rodzice dziecka usłyszeli zarzuty. Jak powiedział prokurator Maciej Meler 43-letniej kobiecie i 40-letniemu mężczyźnie zarzucono, że będąc osobami, na których ciążył obowiązek opieki nad małoletnim narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Osoby te sprawowały opiekę nad małoletnim, nie zachowując należytej pieczy i ostrożności, co w efekcie uniemożliwiło podjęcie stosownej reakcji na utratę funkcji życiowych przez małoletniego, co skutkowało jego śmiercią - powiedział prokurator.

Śmierć 5-miesięcznego dziecka. Jest decyzja ws. rodziców

Podejrzani przyznali się do stawianych im zarzutów. Nie trafili jednak do tymczasowego aresztu na trzy miesiące, tylko zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy, w postaci dozoru policyjnego. Postępowanie jest na wstępnym etapie.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić