Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Tragiczny początek wakacji. 17-latek utonął na kąpielisku w Opolu

17

17-latek utonął w niestrzeżonej części kąpieliska Bolko w Opolu. Pomimo szybkiej interwencji nurków i ratowników nastolatka nie udało się niestety uratować. Według wstępnych ustaleń miał on znajdować się poza bojkami wyznaczonymi do pływania. Służby stoczyły walkę o życie chłopaka, niestety nieudaną.

Tragiczny początek wakacji. 17-latek utonął na kąpielisku w Opolu
17-latek utonął na kąpielisku w Opolu już na początku wakacji (Pixabay)

Jak podaje portal Ratownictwo.opole.pl, w piątek 21 czerwca o godzinie 15.40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu dotarło zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który prawdopodobnie topi się na niestrzeżonej części kąpieliska Bolko.

Na miejscu zjawiły się zespół ratownictwa medycznego, policja, zastępy straży pożarnej z JRG 1 Opole i OSP Opole-Grudzice, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego "Opole".

Pomimo natychmiastowej akcji ratowniczej, po wyciągnięciu młodego mężczyzny z wody nie udało się go uratować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tragedia nad Bałtykiem. Trwa akcja poszukiwawcza w Ustce

Życia 17-latka nie udało się uratować. Policja apeluje

Po kilkudziesięciu minutach prób przywrócenia czynności życiowych lekarz stwierdził zgon. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Ratownicy, którzy przybyli na miejsce działań od razu podjęli działania mające na celu zwodowanie łodzi oraz wprowadzenie do wody płetwonurka. Po chwili poszukiwań nurkowi udało się odnaleźć poszukiwanego mężczyznę. Po wyciągnięciu mężczyzny na brzeg przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego podjął zaawansowane czynności reanimacyjne wspomagane przez zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej - relacjonował w rozmowie z serwisem Czasnaopole.pl st. kpt. Paweł Kolera, oficer prasowy KM PSP w Opolu.

Nastolatek wraz z grupą znajomych świętowali zakończenie roku szkolnego.

Służby apelują o zachowanie rozsądku podczas wypoczynku nad wodą i stosowanie się do poleceń pilnujących bezpieczeństwa ratowników. Od 1 kwietnia 2024 roku Komenda Główna Policji odnotowała aż 87 utonięć.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić