oprac. Aneta Polak| 

Tragiczny wypadek w Gdyni. Mężczyzna spadł z klifu w Orłowie

24

Nie udało się uratować życia mężczyzny, który spadł z wysokiego klifu w Gdyni Orłowie. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w środę, 17 kwietnia w godzinach popołudniowych. Ciało znaleziono w trudno dostępnym miejscu.

Tragiczny wypadek w Gdyni. Mężczyzna spadł z klifu w Orłowie
Tragiczny wypadek w Gdyni. Nie żyje mężczyzna (Wikimedia Commons, Maciej Nux)

O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Gdańsk. W środę, 17 kwietnia z klifu w Gdyni Orłowie spadł jeden ze spacerowiczów. Niestety, życia mężczyzny nie udało się uratować. Jak poinformowali gdyńscy policjanci, cytowani przez portal trojmiasto.pl, ciało ujawniono ok. godz. 13:30.

W związku z tym, że ciało znaleziono w trudno dostępnym miejscu, policjantów wsparli strażacy. W akcji ratunkowej brało udział aż 6 zastępów straży pożarnej.

Czynności na miejscu były prowadzone pod nadzorem prokuratury. Zakończyły się. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności zajścia – wyjaśnili funkcjonariusze z Gdyni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prześwietlili kierowców z powietrza. Posypały się mandaty

– Nie prowadziliśmy czynności ratunkowych. Zostaliśmy wezwani na miejsce, by dotrzeć do denata, którego ciało znajdowało się w trudno dostępnym miejscu – podkreślił dyżurny Wojewódzkiej Stacji Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku, cytowany przez portal trojmiasto.pl.

Kim była ofiara?

Na razie nie wiadomo, jak doszło do tego dramatu, nie ustalono też, kim była ofiara. Policja poinformowała jedynie, że to mężczyzna w wieku ok. 60 lat. Według Radia Gdańsk, nie miał przy sobie żadnych dokumentów.

Mężczyzna mógł zasłabnąć lub niefortunnie upaść, ale możliwy jest też inny scenariusz – mogła osunąć się pod nim ziemia.

Klif w Gdyni Orłowie jest miejscem, które stało się naturalną wizytówką miasta i jego najchętniej fotografowaną atrakcją. Niezależnie od pory roku, klif przyciąga tłumy spacerowiczów. Sęk w tym, że wchodzenie na koronę klifu może być niebezpieczne. – Na skutek abrazji ściana urwiska cofa się w średnim tempie 1 m rocznie – czytamy na portalu gospodarskamorska.pl.

W lipcu ubiegłego roku doszło do podobnego zdarzenia. Mężczyzna spadł z klifu, miał jednak sporo szczęścia, ponieważ nie doznał poważnych obrażeń.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić