aktualizacja 

Tragiczny wypadek w Niemczech. Polka zginęła na autostradzie

109

We wtorek na A2 doszło do tragicznego wypadku. 38-letnia Polka kierująca ciężarówką wjechała w tył drugiej ciężarówki. Siła uderzenia była ogromna. Kobiecie nie udało się przeżyć. Autostrada w kierunku Hanoweru została całkowicie zablokowana.

Tragiczny wypadek w Niemczech. Polka zginęła na autostradzie
38-latka zginęła na miejscu. (Policja)

Wypadek miał miejsce we wtorek 5 lipca. Na autostradzie A2 między Burg-Zentrum i Losau kierowca ciężarówki nie zauważył końca korka i uderzył drugą ciężarówkę.

Tragiczny wypadek Polki

Kierowcą ciężarówki marki DAF była 38-letnia kobieta z Polski. W kabinie, oprócz niej, podróżował także pasażer.

Polka z impetem wjechała w tył znajdującej się przed nią ciężarówki. Siła uderzenia była tak mocna, że pojazd Polki został niemal całkowicie zgnieciony. Wezwane na miejsce służby musiały użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego, żeby wydobyć poszkodowanych z pojazdu.

Siła uderzenia była tak duża, że wepchnęła ciężarówkę na kolejne pojazdy. Kierująca i jej pasażer zostali uwolnieni z kabiny przez straż pożarną i przewiezieni do pobliskiego szpitala z poważnymi obrażeniami - podał niemiecki portal volksstimme.de.

Niestety, jak przekazała policja, 38-letnia Polka nie przeżyła wypadku. Zmarła w szpitalu tego samego dnia wieczorem. Stan zdrowia drugiego pasażera nie jest znany. Obecnie trwa ustalanie dokładnych okoliczności i przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

Około godziny po pierwszym wypadku doszło do drugiego zderzenia. Jak przekazuje policja, 40-letni kierowca ciężarówki również nie rozpoznał końca korka. Z dużą siłą wjechał w inne samochody i zaklinował się w środku. Zmarł, zanim został uwolniony z auta. Z policyjnego raportu wynika, że ​​ratownicy, którzy przybyli na miejsce jedynie potwierdzili śmierć mężczyzny.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić