Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Kamiński już nie w limuzynie. Do siedziby PiS przyjechał taksówką

493

Mariusz Kamiński musi zmierzyć się z codziennością. Jazda rządowymi limuzynami i korzystanie z uprawnień poselskich to już przeszłość. Teraz były szef CBA korzysta z najtańszych przewozów na aplikację. Do siedziby PiS dojechał ostatnio starym oplem.

Kamiński już nie w limuzynie. Do siedziby PiS przyjechał taksówką
Mariusz Kamiński nie może korzystać z uprawnień ministerialnych, a nawet poselskich (AKPA, Podlewski)

Wiele wskazuje na to, że Mariusz Kamiński ostatecznie stracił mandat poselski w bieżącej kadencji. Ułaskawiony przez prezydenta polityk nie może korzystać już z uprawnień parlamentarzysty.

Po wyjściu z więzienia były szef CBA oszczędza na wszystkim. "Super Express" przyłapał Kamińskiego, gdy ten dojeżdżał do siedziby PiS najtańszą taksówką z aplikacji. Jego nowym "szoferem" był właściciel starego opla.

Polityk nie zdecydował się na podjechanie pod samą Nowogrodzką. Wysiadł wcześniej, a do siedziby partii doszedł pieszo.

Podczas spaceru zapalił papierosa, a niedopałek, wedle ustaleń se.pl, wrzucił do studzienki kanalizacyjnej. Gdy przechodził przez przejście dla pieszych, zauważył go patrol policjantów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Afera Pegasusa. Mocny komentarz polityka Lewicy

"Super Express" informuje, że funkcjonariusze towarzyszyli Mariuszowi Kamińskiemu prawie do samego celu. Ostatecznie podróż byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji skończyła się szczęśliwie.

Co dalej z Mariuszem Kamińskim?

Chociaż środowisko związane z Prawem i Sprawiedliwością nadal twierdzi, że Mariusz Kamiński jest posłem, sprawa jest raczej przegrana. Były szef CBA musi przemyśleć, jak będzie wyglądać jego przyszłość.

Ułaskawiony nie tak dawno polityk nie będzie jednak długo bezrobotny. Według nieoficjalnych informacji były szef MSWiA stanie do wyborów europarlamentarnych, które odbędą się wiosną 2024 roku.

Będzie to możliwe dzięki decyzji Andrzeja Dudy, który ułaskawieniem wyczyścił jednocześnie kartotekę Mariusza Kamińskiego.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić