Trudno uwierzyć, co się dzieje w USA. Mówią, że to sprawka Billa Gatesa

254

Na terenie stanu Teksas w USA ogłoszono stan klęski żywiołowej. Niskie temperatury i przerwy w dostawach prądu przyczyniły się do licznych tragedii. Niektórzy mieszkańcy tymczasem podają w wątpliwość... istnienie śniegu. Część z nich uważa, że za wszystkim nie stoi natura, lecz Bill Gates.

Trudno uwierzyć, co się dzieje w USA. Mówią, że to sprawka Billa Gatesa
Niektórzy tiktokerzy podają w wątpliwość prawdziwość śniegu, który spadł w Teksasie. (Getty Images, TikTok)

Aż trudno w to uwierzyć. Na TikToku pojawiły się liczne nagrania, których autorzy podają w wątpliwość autentyczność śniegu. Próbują udowodnić, że stanowi on sztuczny twór, a nie naturalne zjawisko atmosferyczne. Robią to m.in. poprzez eksperymenty z zapałką czy suszarką; to, że śnieg się nie topi, ma świadczyć o tym, że nie istnieje.

"Sztuczny śnieg". Obwiniają rząd i Gatesa

Teoria spiskowa o tym, że śniegu wcale nie ma, zdobyła popularność nie tylko w USA, ale i w Wielkiej Brytanii. Do najczęściej wyszukiwanych haseł na TikToku należą m.in. "fałszywy śnieg", "sztuczny śnieg" czy "śnieg w Teksasie".

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Niektórzy twierdzą, że "sztuczny śnieg" w Teksasie to sprawka rządu, według innych za wszystkim stoi Bill Gates. Jednym z "dowodów" na odpowiedzialność miliardera miało być jego zaangażowanie w projekt naukowy Scopex. Ma on na celu zatrzymanie promieni słonecznych w atmosferze tak, by nie docierały do ziemi i w konsekwencji nie pogłębiały skutków globalnego ocieplenia. Jeden z tiktokerów opatrzył swój filmik komentarzem, że gdyby Donald Trump nadal był prezydentem, w USA panowałaby wiosna.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Działanie tiktokerów stoi w sprzeczności z regulaminem serwisu. Użytkownikom nie wolno szerzyć dezinformacji w obliczu sytuacji kryzysowych. W związku z ekstremalnymi mrozami zmarło co najmniej 69 osób, m.in. w wyniku zaczadzenia przy próbie ogrzania się lub hipotermii. Jedną z ofiar był 11-letni chłopiec, który zamarzł we własnym łóżku.

Zobacz także: Tysiące żółwi zamarzają u wybrzeży Teksasu. Dramatyczna akcja ratunkowa
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić