Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Lew górski rozszarpał 28-latka. Dantejskie sceny

249
Podziel się:

28-letni Teksańczyk został znaleziony martwy w lesie i według wstępnych ustaleń zabił go lew górski. Okoliczni mieszkańcy zostali ostrzeżeni, aby uważać. Podobne ataki w Teksasie są niezwykle rzadkie.

Lew górski rozszarpał 28-latka. Dantejskie sceny
(Getty Images)

Lokalne władze podały, że 28-letni mężczyzna został znaleziony martwy na zalesionym obszarze w Teksasie w USA. Chociaż nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, to prawdopodobnie zabił go lew górski.

Zabił go lew górski

Ciało Christophera Allena Whiteleya zostało znalezione przez oficerów w czwartek - dzień po tym, jak zaginął w pobliżu miasta Lipan. Wstępne ustalenia wskazują, że to zwierzę zabiło 28-latka, ale tę informację zakwestionował Texas Parks and Wildlife Department, który oświadczył, że jego eksperci zbadali miejsce zdarzenia i nie znaleźli żadnych dowodów ataku.

Sprzeczne informacje rozstrzygnie ostateczny raport z sekcji zwłok. Niemniej jednak dochodzenie jest kontynuowane - a śledczy zbierają zdjęcia i oświadczenia od mieszkańców, którzy uchwycili obrazy lwów górskich. Władze ostrzegały mieszkańców, aby zwracali uwagę na swoje otoczenie i trzymali dzieci i zwierzęta w środku w nocy, kiedy lwy górskie polują głównie.

Zobacz także: Kradziony posiłek. Lew kontra sępy kontra gepard

W północnym Teksasie, gdzie doszło do zdarzenia, lwy górskie praktycznie nie występują. Rzadko kiedy odnotowuje się pojedyncze osobniki. Po ataku władze zamierzają odszukać lwa, który zaatakował 28-latka.

Władze ostrzegły mieszkańców tego obszaru. Zalecono, aby zwracali uwagę na swoje otoczenie, nie wychodzili na zewnątrz po zmroku i wypuszczali zwierząt domowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić