o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Ponad 100 imigrantów w ciężarówce z chłodnią. Sami zadzwonili na policję

1
Podziel się

Funkcjonariusze policji z San Antonio w stanie Teksas otrzymali nietypowy telefon. Skontaktował się z nimi przedstawiciel grupy nielegalnych imigrantów, którzy podróżowali w ciężarówce wyposażonej w chłodnię. Prosił o pomoc w obawie, że niska temperatura zabije jego i pozostałych.

Ponad 100 imigrantów w ciężarówce z chłodnią. Sami zadzwonili na policję
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
bECtxsGJ

Policjant odbierający zgłoszenie usłyszał, że osobom zamkniętym w chłodni zaczyna brakować powietrza. Na miejsce udali się funkcjonariusze, którzy zatrzymali ciężarówkę, a następnie wypuścili znajdujących się w środku nielegalnych imigrantów.

Nielegalni imigranci w Stanach Zjednoczonych. Ponad setka uciekła

Na początku funkcjonariusze oszacowali, że w środku znajduje się około pięćdziesięciu osób. Wielu z nich nie miało na sobie ciepłej odzieży. Z czasem okazało się, że chłodnia pomieściła około dwustu imigrantów, jednak większość zdążyła już zbiec.

bECtxsGL

Javier Salazar, szeryf hrabstwa Bexar, potwierdził, że trwają poszukiwania zbiegów. Zapewnił, że funkcjonariuszom policji nie zależy wyłącznie na ich zatrzymaniu i deportacji. Obawiają się, że pozbawieni kurtek i środków do życia uciekinierzy nie zdołają przetrwać w trudnych warunkach atmosferycznych. Wielu z nich może również potrzebować pomocy.

bECtxsGR

Funkcjonariuszom policji zależy również na schwytaniu osób, które stoją za przemytniczym procederem. Jak podkreślił Javier Salazar, poszukiwani kierują się wyłącznie chęcią zysku, a ludzkie zdrowie i życie nie mają dla nich najmniejszego znaczenia.

Nie obchodzi ich, co się stanie z tymi ludźmi, traktują ich jak towar, a jeśli w trakcie procederu kilku zginie, potraktują to wyłącznie jak koszt robienia interesów – podkreślił Javier Salazar (Fox News).
Zobacz także: Zobacz też: Katowice. Usłyszał hałas z przyczepy. Okazało się, że wiózł imigrantów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECtxsHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Bjorn
7 miesięcy temu
Selekcja naturalna, ostre zimy zweryfikują który z nich to alfa
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić