Jan Manicki
Jan Manicki| 

Trump grozi Iranowi. Mówi, co zrobi, jeśli plotki okażą się prawdziwe

106

Donald Trump zagroził Iranowi, że jakikolwiek atak na amerykańskiego dyplomatę spotka się z huraganową reakcją Stanów Zjednoczonych. To odpowiedź na doniesienia o tym, że Teheran planuje zamach na amerykańską ambasador w RPA. Iran zaprzecza, że ma w planach jakiekolwiek ataki.

Trump grozi Iranowi. Mówi, co zrobi, jeśli plotki okażą się prawdziwe
Donald Trump zagroził Iranowi huraganową reakcją Stanów Zjednoczonych (Getty Images)

Prezydent Donald Trump ostrzega Teheran, że atak na amerykańskiego przedstawiciela spotka się ze zdecydowaną reakcją jego administracji. Według doniesień medialnych Iran może planować zabójstwo ambasador Stanów Zjednoczonych w RPA Lany Marks. Pisaliśmy o tym wczoraj w o2.

Donald Trump grozi Iranowi. Atak na USA spotka się ze zdecydowaną reakcją

Irańskie służby wywiadowcze mogą planować zamach na Stany Zjednoczone w odwecie za zabicie w styczniu tego roku swojego generała Kasema Sulejmaniego. Donald Trump argumentował wtedy, że był to atak wyprzedzający. Sulejmani miał przygotowywać zamachy na amerykańskie placówki dyplomatyczne.

Jakiekolwiek atak Iranu na Stany Zjednoczone, w jakiekolwiek formie, spotka się z odpowiedzią tysiąc razy silniejszą – napisał na Twitterze amerykański prezydent.

We wpisie Donald Trump ponownie przytacza, że Sulejmani był zagrożeniem dla USA. Miał przygotowywać zamach na Stany Zjednoczone. Według prezydenta chciał także mordować amerykańskich żołnierzy.

Donald Trump grozi Iranowi. Teheran zaprzecza, że planował zamach na USA

Iran zaprzecza, że planował zamach na amerykańską ambasador Lanę Marks. Rzecznik irańskiego MSZ Sajid Katibzadeh nazwał te doniesienia plotkami. Wezwał także Waszyngton do zaprzestania uprawiania topornej propagandy.

Stany Zjednoczone powinny powstrzymywać się od uciekania się do oklepanych i dawno nie działających metod propagandowych – stwierdził Katibzadeh.

Rzecznik irańskiego MSZ nazwał administrację Donalda Trumpa „bandyckim reżimem”. Katibzadeh stwierdził, że Stany Zjednoczone przeprowadzały w swojej historii „dziesiątki zamachów”. Dodał także, że Iran w przeciwieństwie do USA zawsze był odpowiedzialnym członkiem międzynarodowej społeczności.

Iran kilkukrotnie potępił zamach Stanów Zjednoczonych na swojego generała Kasema Sulejmaniego, nazywając go aktem terroryzmu. Teheran odpowiedział atakiem rakietowym na amerykańskie wojska stacjonujące w Iraku. W jego wyniku nikt nie zginął, ale ponad 100 amerykańskich żołnierzy doznało urazów mózgu.

Zobacz także: Konflikt USA-Iran. Sienkiewicz bije na alarm

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić