Truskawki tanieją? Zobaczcie zdjęcia i zrozumiecie, dlaczego

50

Sezon truskawkowy w Polsce rozkręca się w najlepsze. Na lokalnych bazarkach pojawia się coraz więcej tych owoców, a ceny zaczynają szybko spadać. Niestety, często z obniżkami wiąże się także znaczne pogorszenie jakości sprzedawanych owoców.

Truskawki tanieją? Zobaczcie zdjęcia i zrozumiecie, dlaczego
Ceny truskawek znacząco spadły, ale ich jakość często negatywnie zaskakuje. (Facebook, Kobieta w sadzie)

Truskawki to bez wątpienia jeden z najbardziej uwielbianych przez Polaków owoców. Nasz kraj pozostaje jednym z liderów w ich hodowli. Tymczasem zbliża się szczyt sezonu truskawkowego, rokrocznie przypadający na czerwiec.

Nic więc dziwnego, że na bazarkach i okolicznych straganach pojawia się coraz więcej sprzedawców oferujących swoje zbiory. Ze względu na poszerzającą się ofertę obserwujemy także zauważalny spadek cen - po astronomicznych kwotach, jakie musieliśmy wydać na kilogram krajowej truskawki na początku maja, nie ma już śladu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kule ognia i kłęby czarnego dymu. HIMARS-y wróciły na front

Cena truskawki bardzo mocno poszła w dół, ale - jak się okazuje - bardzo często z obniżką wiąże się także znacząca redukcja jakości sprzedawanych owoców. Przekonują o tym zdjęcia z jednego z warszawskich warzywniaków, które pojawiły się na facebookowym profilu "Kobieta w sadzie".

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Cena truskawki zauważalnie spada. Warto jednak zwracać uwagę na jej jakość!

Cena, jak na tę porę roku i fakt, że owoce są sprzedawane w stolicy, jest bardzo przyzwoita. Za kilogram truskawki w odmianach "Aprika" i "Rumba" trzeba zapłacić 12 złotych. Niestety, jak widać na zdjęciach, część owoców znajdujących się w łubiankach z pewnością trafi do kosza.

Niektóre truskawki są już mocno przygnite i przejrzałe - każda kolejna godzina spędzona w łubiance będzie tylko pogarszać ich stan. Sytuacji nie poprawiają także wysokie temperatury - owoce wystawione na ekspozycję na słońcu bardzo szybko puszczają sok i tracą swoje walory smakowe.

Zanim zdecydujemy się na kupno truskawek z lokalnego bazaru, warto dokładnie sprawdzić ich jakość. Często pod ładnymi owocami, znajdującymi się na wierzchu koszyka, znajdziemy bowiem truskawki znacznie niższej jakości, co na pierwszy rzut oka jest komplet niewidoczne.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić