Trzecia fala koronawirusa w Polsce. Prof. Horban nie ma optymistycznych wieści

6

Przed nami trzecia fala koronawirusa w Polsce. Prof. Andrzej Horban mówi, jak wysoko może poszybować skala zakażeń. Nie jest to pocieszająca wizja.

Trzecia fala koronawirusa w Polsce. Prof. Horban nie ma optymistycznych wieści
Prof. Andrzej Horban mówi, jak może wyglądać trzecia fala. (PAP)

Trzecia fala wzrostu zakażeń koronawirusem przewidywana była na przełom lutego i marca. Niestety wiele wskazuje na to, że ten mało optymistyczny scenariusz się ziścił. Liczba zakażeń znowu zaczyna przerażać.

Jak się okazuje, musimy być gotowi na jeszcze gorsze sytuacje. Prof. Horban w rozmowie z TVN24 powiedział, jak może wyglądać trzecia fala koronawirusa w Polsce.

Jeżeli nadal będziemy uważali, że nie ma problemu, że możemy sobie lekceważyć zalecenia medyczne, to może być tych zakażeń dużo więcej - powiedział prof. Horban.

I mowa tu o poważnych liczbach. Trzecia fala koronawirusa w Polsce może dobić nawet do 40 tys. zakażeń dobowych. To ogromne liczby, które mogą okazać się potężnym wyzwaniem dla służby zdrowia.

Należy się przygotować na wzrost dobowych zakażeń do 40 tys. Nawet jeżeli nie mam racji, to jednostki ochrony zdrowia muszą być przygotowane na taką falę – ostrzegł prof. Andrzej Horban.

Poniedziałkowy raport przyniósł nam 4786 nowych zakażeń i 24 zgony. Ponowny wzrost zakażeń po spokojniejszym miesiącu spowodowany był poluzowaniem obostrzeń. Profesor radzi i ostrzega, jeśli chcemy uniknąć czarnego scenariusza, musimy przestrzegać zasad sanitarnych.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Podlasie ma swój wariant wirusa. "Widać trasy Polaków"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić