COVID-19. Kiedy koniec lockdownu? Bill Gates przewiduje datę

551

Bill Gates opowiedział o swoich obawach dotyczących pandemii koronawirusa. Zdaniem miliardera świat może wrócić do normalności dopiero w 2022 roku.

COVID-19. Kiedy koniec lockdownu? Bill Gates przewiduje datę
Bill Gates (Getty Images, Jack Taylor)

Bill Gates słynie z wygłaszania swoich teorii i przewidywań dotyczących pandemii. Tym razem miliarder porozmawiał z dziennikarzami CNN. Głos zabrał po tym, jak amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła użycie szczepionki Janssen. Filantrop przedstawił swoje prognozy dotyczące pandemii na nadchodzące miesiące.

Gates nazywa cudem szybki rozwój szczepionek przeciwko koronawirusowi. Przewiduje, że program szczepień powinien pozwalać Amerykanom wracać do normalnego stylu życia już we wrześniu bieżącego roku. Uważa, że już w tym okresie każda restauracja, czy szkoła będą mogły na pewnym poziomie działać ponownie.

A więc szczepionki są cudem, wszystkie pięć, które przeszły przez zachodnie regulacje - przyznał Gates.

Założyciel Microsoftu ma jednak pewne zmartwienia. Uważa, że społeczeństwo robi za mało, aby zakończyć pandemię na całym świecie. Podkreśla również, że szczepionki nie trafiają do wszystkich krajów, zwłaszcza tych najbiedniejszych. Przez to problem koronawirusa nadal będzie istnieć, gdyż jego zaraźliwe warianty będą rozwijać się i rozprzestrzeniać gdzie indziej.

Szczepionki trafiają tylko do bogatych krajów, a Fundacja Gatesa skupiała się na tym przez cały kryzys, aby zdobyć dodatkowe fabryki, takie jak duże fabryki w Indiach - podkreślił miliarder.

Gates przewiduje powrót do normalności

Bill Gates przewiduje datę powrotu do całkowitej normalności. Zdaniem miliardera nie nastąpi to szybciej, niż w pewnym momencie 2022 roku. Dodał również, że obserwując walkę USA z pandemią, zauważył, że duże znaczenie w tej kwestii ma przywództwo.

W Stanach Zjednoczonych przybywa coraz więcej zaszczepionych obywateli. Centra Kontroli Chorób podały, że w kraju niespełna 50 milionów osób otrzymało już co najmniej jedną dawkę preparatu uodparniającego. Połowa z nich została już w pełni zaszczepiona.

Zobacz także: Borys Budka odpowiada Szczepanowi Twardochowi
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić