Co z powrotem do szkół? Nowe informacje

17

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekazał, że proces szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19 przebiega bez zakłóceń. To daje nadzieję na to, że jeszcze w tym semestrze uczniowie wrócą do szkół.

Co z powrotem do szkół? Nowe informacje
Na zdjęciu: Przemysław Czarnek (PAP)

O przebieg akcji polegającej na szczepieniu nauczycieli przeciwko COVID-19 Przemysław Czarnek był pytany w TVP 1 i TVP Info. Przyznał, że ten proces prebiega bez zakłóceń.

Duża część z tych, którzy się zarejestrowali, a przypomnę zarejestrowało się około 65 proc. uprawnionych do szczepień, jest już zaszczepiona - około 200 tys. - mówił minister edukacji i nauki.

Koronawirus w Polsce. Uczniowie wrócą do szkół?

Minister Czarnek zdradził też, co musi się stać, by uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej.

Kryterium jest jedno: jeśli epidemiolodzy, wirusolodzy, medycy stwierdzą, że są warunki do tego, żeby można było posłać uczniów do szkoły w trybie stacjonarnym, zarówno w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, jak i na uczelniach, to niezwłocznie to zrobimy - podkreślił.

Na razie w trybie stacjonarnym kształcą się tylko uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Reszta jest zmuszona do odbywania lekcji za pośrednictwem internetu.

Jeśli będzie to możliwe, to jeszcze w tym semestrze będziemy starać się wrócić do nauczania stacjonarnego - zaznaczył Przemysław Czarnek.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić