Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Trzęsienie ziemi w rządzie. Dymisja kluczowego ministra

28
Podziel się:

Minister Finansów Tadeusz Kościński zrezygnował z pełnionej funkcji. Decyzję o jego dymisji zaakceptowało w poniedziałek kierownictwo PiS - poinformowała rzeczniczka partii Anita Czerwińska. Tymczasowo na stanowisku zastąpi go Mateusz Morawiecki.

Trzęsienie ziemi w rządzie. Dymisja kluczowego ministra
Minister finansów Tadeusz Kościński podał się do dymisji (PAP)

Dymisja Tadeusza Kościńskiego ma związek z zamieszaniem, spowodowanym wprowadzeniem Polskiego Ładu. Jak poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska, minister miał wziąć na siebie odpowiedzialność za negatywne efekty programu.

Minister finansów podał się do dymisji

Decyzja o przyjęciu rezygnacji Kościńskiego do dymisji zapadła podczas poniedziałkowej, kilkugodzinnej narady kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w warszawskiej siedzibie partii.

Już kilka dni temu Jarosław Kaczyński zapowiadał w rozmowie z PAP, że wyciągnie konsekwencje personalne wobec osób, które przygotowywały wdrożenie nowych zasad podatkowych. "Na poziomie politycznym, półpolitycznym - niezupełnie zapanowali nad tym, co jest im podległe" - powiedział wówczas prezes PiS.

Jak widać, partia rządząca nie zwlekała z przekuciem słów w czyny. Nieoficjalnie mówi się, że stanowisko ma stracić także jeden z zastępców Kosińskiego. Z nieoficjalnych informacji wynika także, że "naprawianiem" PŁ zajmie się minister ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński - podaje WP.

Do czasu wyłonienia następcy Kościńskiego funkcję ministra finansów przejmie premier Mateusz Morawiecki. Czerwińska dopytywana o to, kto docelowo zostanie nowym szefem resortu finansów, podkreśliła, że "kandydatury muszą być uzgodnione z panem prezydentem".

Zobacz także: Zmiana w zachowaniu Dudy. Odpowiedź na działania Kaczyńskiego?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
grab
5 miesięcy temu
" Decyzja o przyjęciu rezygnacji Kościńskiego do dymisji..." Na miły Bóg....
Iki smiki
5 miesięcy temu
Gra pozorów, bo tylko on był odpowiedzialny za to co się dzieje. Rząd to już dawno polecieć powinien. Polski ład pisany na szybko to niestety będą pomyłki. A czemu Glapiński nie poleci tylko chcą go na następną turę? Opuścić oprocentowania, zachęcić ludzi by w końcu ruszyli oszczędności, dołozyli z kredytu i kupowali w końcu swoje cztery kąty. A teraz dać im po dupie. Nie można było wcześniej podwyżek stóp powoli robić? Tylko na hura bo w końcu jest tyle osób z kredytami że można na nich zarobić. Kolejna sprawa- jak zatrzymać inflacje skoro ciągle się kase rozdaje na lewo i prawo. To dodatki dla dzieci ( sama mam dzieci i widze ze te dodatki to pic na wode bo je pożerają podwyżki cen w sklepach, podyżki w przedszkolach itp), czternastki, dodatki osłonowe. Ściągnąć kase od kredytobiorców bo inflacja ale równocześnie rozdawać na wszystkie strony. Może trzebaby polityków wrócić do szkoły.Tylko czy Pan Czarnek by podołał🤣🤣🤣🤣 skoro sam ma braki🤣🤣
sid
5 miesięcy temu
Wylecieć to powinien ten, który tymczasowo go zastąpił...
PISOPATOLE
5 miesięcy temu
kluczowy? HAHAHAAHAHAHAH
tejot
5 miesięcy temu
Trzęsienie o sile zaledwie 0,001 w skali Richtera !
Błażej
5 miesięcy temu
Trzęsienie ziemi było jak Tusk bezprawnie przejął władzę w partii
Anka
5 miesięcy temu
Czyżby? Przecież to Kaczyński i Morawiecki byli twórcami i twarzami "polskiego ładu "... Oczywiście odpowiedzialność spadła na polityczną płotkę...
Wan
5 miesięcy temu
Krateczki już blisko !!!
Yaro
5 miesięcy temu
Jakie trzęsienie, jaki najważniejszy? Najważniejszego nikt nie śmie tknąć a reszta to płotki!
Rubel
5 miesięcy temu
Znaleźli kozła ofiarnego. Robił to co mu kazali. Zresztą krzywdy mu nie zrobią. Zaraz mu dadzą fuchę w spółce, lepiej płatną.
lol
5 miesięcy temu
Kluczowy minister o którym nikt nie słyszał, jak kiedyś prokurator PZPR Piotrowicz który działał dla opozycji i był tak zakonspirowany, że sam o tym nie wiedział, że jest opozycjonistą.
Spółdzielnia
5 miesięcy temu
Nieład od rana do wieczora a następny dzień od nowa i na odwrót. Teraz wiem co dziadek miał na myśli mówiąc o żydowskim bałaganie.
Wrocławianin
5 miesięcy temu
Czy masoni z londyńskiego City mają już kandydata?
suweren
5 miesięcy temu
Cały rząd powinien podać się do dymisji , nieudacznicy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić