"Tu powinna być karetka w pogotowiu". Tak wygląda mobilizacja Rosjan

W mediach społecznościowych nadal pojawiają się materiały związane z mobilizacją wojskową w Rosji. Jedno z najnowszych nagrań wideo pokazuje, że powołanie otrzymują osoby, które nie są zdolne do walki.

"Tu powinna być karetka w pogotowiu". Tak wygląda mobilizacja Rosjan
Wideo z mobilizacji trafiło do sieci (Facebook)

Powszechna mobilizacja wojskowa w Rosji nie spodobała się wielu Rosjanom. Siły Władimira Putina po ponad dwustu dniach walk na Ukrainie są tak zdziesiątkowane, że prezydent Federacji Rosyjskiej postanowił ogłosić mobilizację rezerwistów. Dla dużej części obywateli było to przekroczenie kolejnej granicy.

Wielu mężczyzn w obawie o swoje życie niezwłocznie wyjechało z kraju. Na przejściu granicznym z Gruzją utworzyła się kolejka, w której czekać trzeba było nawet kilkadziesiąt godzin. Ceny biletów lotniczych na rosyjskich lotniskach osiągnęły rekordowe ceny. Za dostęp do niektórych kierunków trzeba było zapłacić w przeliczeniu nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Niechęć do walki w Ukrainie zwykłych Rosjan jest w pełni uzasadniona. Wiele osób nie zgadza się z decyzją Władimira Putina o zaatakowaniu kraju. Ponadto perspektywa bycia "mięsem armatnim" i ryzykowania własnego życia w imię przekonań dyktatora nie jest zachęcająca. To właśnie przez napaść na niepodległy kraj Federacja Rosyjska stała się wrogiem całego cywilizowanego świata.

"Połowa na kacu, starzy, schorowani"

Nie brakuje opinii ekspertów mówiących, że wielu Rosjan trafia na front nieprzygotowanych. Często słyszy się również, że niedoświadczeni wojskowi są jeszcze bardzo młodzi albo zbyt starzy. Mobilizacja przypadkowych osób i brak ich stosownego wyszkolenia oraz wyposażenia sprawiają, że poborowi nie wytrzymują zbyt długo na froncie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

W mediach społecznościowych pojawiło się wideo z kolejnej mobilizacji. Tym razem jeden z Rosjan chwycił za telefon w Elaniu na Uralu. Poborowi mieli nie dostać tam nawet mundurów oraz broni. Autor nagrania zwrócił również uwagę, że wielu zmobilizowanych było chorych i starych. Nie brakowało również osób w stanie nietrzeźwości.

Połowa na kacu, starzy, schorowani... Tu powinna być karetka w pogotowiu - stwierdził nagrywający.
Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić