aktualizacja 

Turcja pokazała drona bojowego. Będzie siał zniszczenie

117

Turcy zaprezentowali nowego drona do zadań specjalnych. Sprzęt o nazwie Eren wyposażony jest w laser, który może przepalać stal węglową i neutralizować ładunki wybuchowe. Po zakończeniu testów maszyna trafi na wyposażenie tureckiej armii.

Turcja pokazała drona bojowego. Będzie siał zniszczenie
Turcy zaprezentowali drona do zadań specjalnych. Ma neutralizować ładunki wybuchowe (Twitter)

Jak podaje agencja Anadolu, dron może swobodnie latać na wysokości nawet 3 km. Bezzałogowa konstrukcja przeznaczona jest do niszczenia bomb i amunicji.

Będzie neutralizować ładunki bez angażowania personelu saperskiego na ziemi – podkreśla starszy funkcjonariusz policji Aykut Eroglu.

Dron bojowy do niszczenia ładunków wybuchowych. Trafi do tureckiej armii

Podczas testów laser zamontowany na dronie przepalił płytę ze stali węglowej o grubości 3 mm z odległości 500 metrów w ciągu 90 sekund. W kolejnej próbie, gdy dron zawieszony był w powietrzu na wysokości 100 metrów, przepalenie materiału zajęło wiązce lasera zaledwie 10 sekund.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Sprzęt został opracowany przez państwową agencję technologii obronnych TUBITAK we współpracy z firmą Asisguard. Dron został pierwotnie zaprezentowany na targach w miejscowości Konya w październiku. Po zakończeniu wszystkich testów dron trafi na wyposażenie tureckiego wojska.

Obejrzyj także: Policyjny dron nad przejściami dla pieszych. Akcja drogówki na Śląsku

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić