Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Dubaj. Słowa gangstera wstrząsnęły tureckim rządem

61
Podziel się:

Twierdzenia przywódcy zorganizowanej grupy przestępczej wstrząsnęły tureckim rządem. Sedat Peker zarzuca ministrom korupcję i liczne nieprawidłowości. Rozpoczął publikowanie swoich wypowiedzi w mediach społecznościowych po tym, jak policja wszczęła przeciwko niemu śledztwo.

Dubaj. Słowa gangstera wstrząsnęły tureckim rządem
Turecki gangster Sedet Peker oskarża członków rządu o korupcję (Getty Images)

49-letni Sedat Peker przebywa obecnie w Dubaju. Przywódca gangu wytoczył przeciwko tureckim politykom ciężkie działa. Na filmach zamieszczanych w serwisie YouTube oskarża prominentnych członków rządu o liczne przestępstwa.

Przywódca gangu oskarża ministrów. "Puste oszczerstwa"

Sedat Peker odsiedział w tureckim więzieniu kilka wyroków za oszustwa i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. W zeszłym roku uciekł z kraju przed kolejnym aresztowaniem. Teraz twierdzi, że informacje o ciążących na nim zarzutach otrzymał od ministra spraw wewnętrznych Sulejmana Soylu. Polityk miał zaoferować mu ochronę.

Turecki minister zaprzeczył tym oskarżeniom i wezwał prokuraturę do postawienia gangsterowi zarzutu pomówienia. Polityk podkreślił, że publikowane nagrania są najprawdopodobniej częścią "międzynarodowej operacji". Wezwał także przestępcę do powrotu do kraju w celu stanięcia przed wymiarem sprawiedliwości.

Mimo że te puste oszczerstwa nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, atakują nasze państwo – podkreślił Sulejman Soylu.

Minister spraw wewnętrznych jest bliskim współpracownikiem prezydenta Turcji. W zeszłym tygodniu Recep Erdogan ocenił, że to jego partia AK "przyniosła Turkom pokój, walcząc z gangami takimi jak ten kierowany przez Pekera".

Mieszkańcy Turcji chętnie jednak oglądają filmy kręcone przez przywódcę gangu. Ostanie wideo Sedata Pekera obejrzało ponad 13 mln osób.

Zabójstwo dwóch tureckich dziennikarzy. Miał zlecić je były minister

W niedzielę turecka policja zatrzymała w prowincji Mugla na wybrzeżu Morza Egejskiego brata Sedata Pekera, Atillę. Peker poinformował w jednym ze swoich filmów, że zlecił krewnemu w 1996 roku morderstwo turecko-cypryjskiego dziennikarza Kutlu Adali. Reporter został zastrzelony na Cyprze, ale jego zabójców nigdy nie zidentyfikowano.

Według słów gangstera, uderzenie w dziennikarza zostało zlecone przez byłego ministra spraw wewnętrznych Mehmeta Agara. Miał on być powiązany również z zabójstwem w 1993 roku innego prominentnego reportera, Ugura Mumcu. Dziennikarz śledczy gazety "Cumhuriyet" zginął w eksplozji bomby w samochodzie.

Związek Dziennikarzy Tureckich zażądał we wpisie na Twitterze śledztwa w sprawie obu nierozwiązanych spraw. Domaga się postawienia podejrzanych przed sądem.

Wzywamy prokuratorów do wypełnienia swoich obowiązków – napisano.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(61)
Knebel
12 miesięcy temu
Korupcja w krajach muzułmańskich to tradycyjna norma. Bez bakszyszu nic się nie załatwi. łapówka jest formą ekwiwalentu od transakcji.
Znawca 2012
12 miesięcy temu
Przypominam. Tow.Lenin. Kto ma władzę i aparat ucisku ten rządzi!
Znawca 2012
12 miesięcy temu
O kastach przestępczych, które gnębią naród POLSKI nie wspomnę. Pan Jezus: w tych czasach ostatnich sprawiedliwości nie znajdziecie!
Znawca 2012
12 miesięcy temu
Rząd i służby kontroluje tylko Pan Bóg. Za wszystkie swoje zabójstwa, kanty, złodziejstwa i inne przestępstwa wobec 10 przykazań odpowiecie na Sądzie Ostatecznym. Tam odwołań i ukrycia się nie ma. Jestem tym nielicznym, któremu dane było być w przyszłości na Sądzie Ostatecznym w tym innym wymiarze w 1972r.
turysta.
12 miesięcy temu
Ludzie nie wiedz kogo wybierają do władz kraju.Podobniee jest w wilu krajach.
dobry numer
12 miesięcy temu
u nas niby jest inaczej - np zabójstwo gen Papały czy Leppera ?
wb.
12 miesięcy temu
Rządy w Turcji to także dyktatura a taka forma władzy od korupcji, afer i kombinacji nie stroni gdyż zapewnia sobie państwową ochronę w postaci podporządkowania politykom aparatu ścigania, sądów i mediów.
turek
12 miesięcy temu
ciekawie mówi...intonacja..timbr głosu.. super
po wolsku
12 miesięcy temu
oficer ABW, który wypadł tydzień temu przez okno nie przyznał Obajtkowi certyfikatu dostępu do tajemnic. jak widać u nas też mafijnie
czen
12 miesięcy temu
W Polsce byłoby to nie do pomyślenia. U nas rządzi mafia.
kmac
12 miesięcy temu
W dyktaturach ministrowie są bezkarni. U nas też nie widać na razie szans na rozliczenie aferzystów z tekami.
Bibliolog
12 miesięcy temu
U nas we Wolsce takie rzeczy nie do pomyślenia...
quo vadis
12 miesięcy temu
cóż najpierw Karczewski o ciepłym Łukaszence, teraz duduś przytula Erdogana, donek już mu nie da schylić się nad biurkiem więc trzeba poszukać nowego idola- padło na Erdogana
ballantines
12 miesięcy temu
Naszym rzadem i politykami nic nie wstrzasnie, na strazy ich bezkarnosci stoi Mariuszek, czlowiek z wyrokiem i najwybitniejszy prawnik RP Zbysio ;-) do tego dodajmy sprzedajne media prawicowe i kto co im zrobi? ;-)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić