Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ABA
|

Turcja wprowadza zmiany. Przed ślubem obowiązkowe testy

9
Podziel się:

Pary planujące w Turcji ślub będą musiały wykonać testy na obecność uwarunkowanego genetycznie rdzeniowego zaniku mięśni. Obowiązek dotyczy także noworodków.

Turcja wprowadza zmiany. Przed ślubem obowiązkowe testy
Obowiązkowe testy dla par planujących ślub. (Pixabay)

Turcja wprowadza nowy program. Dla wszystkich par planujących ślub oraz dla noworodków będą obowiązkowe testy na obecność rdzeniowego zaniku mięśni (SMA).

Obowiązkowe testy przed ślubem

Pary, których geny wskazują na ryzyko poczęcia dziecka obciążonego SMA, będą mogły starać się o potomstwo korzystając z finansowanej w tym przypadku przez państwo metody in vitro - powiedział turecki minister zdrowia.

Na obecność SMA będą testowane noworodki, ponieważ wczesne wykrycie znacznie zwiększa szanse wyleczenia choroby. Turcja zobowiązała się wspierać rodziny, w których są dzieci. SMA jest drugą po mukowiscydozie najczęściej występującą chorobą autosomalną recesywną. Częstotliwość występowania wynosi od jednego na 6 tys. do jednego na 10 tys. urodzeń.

Rdzeniowy zanik mięśni to uwarunkowane genetycznie schorzenie, które prowadzi do utraty neuronów ruchowych rdzenia kręgowego. Postępująca choroba osłabia mięśnie prowadzi do ich zaniku.

Zobacz także: Nowe obostrzenia? Ekspert nie ma złudzeń
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Ad689
2 miesiące temu
W naszym kraju jest tylko kasa na religie i dla pedofilów kościelnych, działki dla biskupów, bo pis tak chciał. Reszta nie ma żadnej wartości dla tego głupiego społeczeństwa ktore taką ciemnote wybrało
Ewa
2 miesiące temu
U nas za to na tv PiS i Rydza jest kasa. 🤮🤮🤮
polok
2 miesiące temu
testy na płodność powinni robić...
Wacław
2 miesiące temu
Przecież żeby mieć dziecko nie trzeba ślubu tylko czegoś innego.
Bobas
2 miesiące temu
A po co się hajtać? Można wiele lat bez ślubu żyć i być szczęśliwym razem...
Oko
2 miesiące temu
Byłem kilka dni temu na Lubelszczyźnie i faktycznie widziałem napisy przeciwników szczepień na ścianach przystanków autobusowych, a w rozmowie z kilkoma mieszkańcami usłyszałem, że nawet Tusk jest przeciw szczepieniu. W palę się nie mieści jacy tam głupi ludzie są.
Orion
2 miesiące temu
Turcja idzie ku Rosji i o tym powinniśmy wiedzieć gdy mamy ten kraj w ue
Orion
2 miesiące temu
Jak daleko w swym zacofaniu dojdzie nasz kraj??? Istnieje cieniutka nitka nadziei, że ten tabun beznadziejnych rządzących nami tępogłów kiedyś wypadnie z gry, wtedy mam nadzieję, do głosu dojdzie rozum.
Pis off
2 miesiące temu
Juz nawet Turcja wyprzedza Polske. Niedlugo bedziemy krajem Afrykanskim
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić