Turysta pokazał wideo z wycieczki po Tatrach. W sieci wrze

595

W miniony weekend pewien turysta wybrał się na wycieczkę w Tatry Zachodnie. Na Wyżnie Kondrackiej Przełęczy zamiast górskich widoków mógł "podziwiać" śmietnik i pobojowisko.

Turysta pokazał wideo z wycieczki po Tatrach. W sieci wrze
Tatry. Zdj. ilustracyjne. (Getty Images, Artur Widak)

Czytelnik "Tygodnika Podhalańskiego" wysłał do redakcji krótkie nagranie, na którym pokazał, co turyści zostawiają w górach. Na Wyżniej Kondrackiej Przełęczy natrafił bowiem na ogromną stertę butelek, puszek i innych śmieci, które wycieczkowicze pozostawili na szczycie, zamiast zabrać ze sobą.

"W języku ludzi kulturalnych nie ma słów, które dostatecznie obelżywie oddadzą takie zachowanie" - skomentował mężczyzna widok w górach, nawiązując do dialogu z komedii "CK Dezerterzy".

Śmieci w polskich górach to prawdziwa plaga. Pod koniec lipca 2 tys. wolontariuszy sprzątało górskie szlaki w ramach akcji "Czyste Tatry ekoMałopolska". Wolontariusze zebrali aż 589 kg odpadów.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pod nagraniem turysty pojawiło się już ponad sto komentarzy. Internauci w ostrych słowach krytykują zachowanie tych, którzy pozostawiają śmieci w górach.

Cała kultura! Turyści, przepraszam, pseudoturyści! Od najmłodszych lat chodzę po górach, ale to już przechodzi ludzkie pojęcie - czytamy w komentarzach.
Widok tych śmieci to brak nawyków i poszanowania naszego kraju i przyrody - napisała jedna z użytkowniczek mediów społecznościowych.
Ręce opadają na to, jak turyści zachowują się - podsumowała internautka.
Zobacz także: Plaga szczurów na placu zabaw. Szokujące nagranie mieszkańca Lublina
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić