o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Najnowsze wieści ws. Donalda Tuska. W partii robi się gorąco

476
Podziel się

Donald Tusk nieczęsto wypowiada się o polityce wewnętrznej PO. W piątek jednak złamał tę regułę i w rozmowie z TVN24 powiedział, że zrobi wszystko, "by PO nie przeszła do historii". Partia w sondażach z niedawnego lidera opozycji osuwa się na dół.

Najnowsze wieści ws. Donalda Tuska. W partii robi się gorąco
Donald Tusk wspomoże Platformę? (Photonews via Getty Images, Photonews)
bECUbqiJ

Tusk gościł w rozmowie stacji TVN24, gdzie był pytany m.in. o powrót do partii, którą współtworzył. Odpowiedzi uniknął, przekonując, że ma "poważny powód, aby być dyskretnym". Stwierdził jednak, że chce pomóc PO.

Będę rozmawiał o tym, jak mogę pomóc PO, rozmawiając z Borysem Budką – mam nadzieję – jeszcze w czerwcu – powiedział Tusk.
bECUbqiL

Gorzej, że sami politycy Platformy nie do końca wiedzą, jak interpretować wypowiedź byłego przewodniczącego. A to nie wróży dobrze, bo ugrupowanie jest w kłopotach. Ostatnie sondaże dają PO poparcie rzędu niecałych 15 proc.

Zobacz także: Plotka o Donaldzie Tusku. Tajemnicza reakcja Piotra Zgorzelskiego

"Każdy słyszy to, co chce"

Plotki o powrocie Tuska do polityki krajowej pojawiają się od dawna, choć ostatnio rzadziej niż jeszcze rok temu. Były premier jest od trzech lat przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. Ma stałą, dobrze płatną posadę w Brukseli. Czy miałby po co wracać do polskiej polityki, zupełnie innej od tej, którą zostawił sześć lat temu?

bECUbqiR
Każdy słyszy to, co chce usłyszeć. Jedni, że wróci i przejmie PO, drudzy - że wesprze Budkę. A trzeci, że ułożył się z Trzaskowskim - mówi o2.pl polityk z kierownictwa Platformy.

Powątpiewa też, by Tuskowi paliło się do powrotu nad Wisłę. Czy to ze względu na polityczną siłę władzy PiS (która póki co zdaje się być impregnowana na skandale, afery i zawirowania), czy na zmianę realiów w kraju, czy wreszcie - na słabość PO, która nie może podnieść się po awanturze o unijne fundusze.

bECUbqiS
Klasyczny Tusk. Będzie stopniować napięcie i unikać brania odpowiedzialności - mówi polityk.

I krótko dodaje, że w tym nawet obecny szef PO Borys Budka może próbować dostrzegać szansę dla siebie. Bo Tusk nie skrytykował go wprost, a rozmowa obu polityków może być korzystna w obliczu kłopotów obecnego szefa PO. Partia pikuje w sondażach, traci poparcie, a niedawne wyrzucenia takich jej starych wyjadaczy, jak Ireneusz Raś czy Paweł Zalewski, raczej nie przysporzyły Budce sympatii. Szczególnie wśród starszych działaczy. A przecież zaledwie kilka miesięcy temu z partii odeszła Joanna Mucha, która z Platformą była związana od początku jej istnienia.

Sygnał do partii

A może należałoby interpretować te słowa jako ponaglenie i zachętę do ciężkie pracy? Politycy PO w ostatnim czasie nie są szczególnie aktywni "w terenie". Występy w telewizjach to za mało, by motywować wyborców.

bECUbqiT
To za łatwe. Do tego wystarczyłby mu jeden złośliwy tweet - śmieje się jeden z młodych posłów PO.

Przekonuje, że wielu polityków namawiało go do zwiększenia zaangażowania w politykę krajową, w działania samej PO, które z czasem zmieniłoby się w triumfalny powrót na scenę.

To był sygnał do wnętrza partii, do puszczenie oka, że "kibicuje, nie wyklucza, ale póki co będzie wspierał duchem". No ale stara gwardia poruszona - mówi nasz rozmówca.
bECUbqiU

Inny poseł, na nasze pytania o ocenę wypowiedzi byłego szefa PO ogranicza się do krótkiego "dobra". Ogólnie można powiedzieć, że wielkiego fermentu wypowiedź Tuska w partii nie zasiała. Widać to zresztą po kontach polityków Platformy w social mediach. Rok czy dwa lata temu byłaby ona szeroko komentowana, powielana i dyskutowana. Dzisiaj panuje w tym względzie raczej wstrzemięźliwość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECUbqjm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(476)
Piotr
3 miesiące temu
Widzisz Donald cały czas boją się Ciebie, szkoda że tego nie czytasz bo uśmiał byś się do łez czytając te wpisy :D
Egon2222
4 miesiące temu
bardzo źle ostatnio wygląda.Martwię się. To może być coś poważnego.Powinien zrobić sobie jakieś badania, ale to może na koszt służby zdrowia niemieckiej. Nie chcę, żeby wrócil tu tylko po to, żeby naciągnąć nasz podupadły NFZ na kilka mln PLN na swoje leczenie. A pożytku z niego jak widzę i tak nikt mial nie będzie.
kowalski
4 miesiące temu
Może nareszcie będzie możliwość wyciągnąć konsekwencje za OFE. Ktoś musi za to beknąć.
bECUbqjn
***** ***!
4 miesiące temu
Upadek faraonów egipskich to też wina Tuska.
Kamil
4 miesiące temu
Powrót Kłamcy,albo Sprzedawczyka dobry tytuł na film. Ale lepiej niech nie wraca chyba że do Makreli
Mauser
4 miesiące temu
Ułaskawiam Go.
Capek
4 miesiące temu
Panowie przeliczmy glosy...może Pawlak?😂
Drwal
4 miesiące temu
Donald nie wracaj jak większość z nas z Anglii. 500+ i tak nie starczy na ośmiorniczki i szampana.
Petern
4 miesiące temu
No to pospiesz się bo wyprowadzą sztandar bez ciebie .
czub
4 miesiące temu
Koń Trojański jeszcze chce być wykorzystany.
Hahaha
4 miesiące temu
Wraca ? Dokąd wraca ? Nie idź tą drogą Donald .
Nikculture
4 miesiące temu
Donald z SanEscobar na premiera. Bierzmy wariant Ciprasa bo bedzie u nas wariant slowacki
Jasnowidz
4 miesiące temu
Tusk powinien wrócić do polityki aby zmobilizować PiS do nie popełniania głupich błędów, wiadomo że nie odbuduje wiarygodności po podwyżce wieku emerytalnego, rozwalenia OFE, i sponiewierania Polaków przy ośmiorniczkach.
bECUbqjf
nestor
4 miesiące temu
Do narodu mówiącego po polsku.Zacznijcie mówić głośno to co myślicie! Nie spekulujcie o tym człowieku jako o kimś wartym uwagi.To człowiek, który nie powinien chodzić wolno. Ma tyle przestępstw na sumieniu, że powinien być ścigany przez Prawo. On dobrze o tym wie dlatego uciekł z kraju.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić