Donald Tusk wraca na białym koniu? "Jestem gotowy na każdą decyzję"

98

Były przewodniczący Rady Europejskiej udzielił wywiadu telewizyjnego. Donald Tusk, szef Europejskiej Partii Ludowej, poruszył m.in. temat obecnej sytuacji w kraju. Wyjawił, czy planuje powrót do Polski, aby pomóc opozycji w zwycięstwie w wyborach.

Donald Tusk wraca na białym koniu? "Jestem gotowy na każdą decyzję"
Donald Tusk udzielił wywiadu, w którym odniósł się do sytuacji opozycji. Zdradził, jaka jest jego strategia wsparcia (kadr z TVN24)

Donald Tusk wziął udział w programie "Jeden na jeden" TVN24. Polityk obecnie pełni funkcję lidera Europejskiej Partii Ludowej. Przyznał jednak, że nadal ogromnie przejmuje się sytuacją w kraju, szczególną uwagę przywiązując do działań opozycji.

Donald Tusk o opozycji. Polityk planuje powrót do kraju?

Na przestrzeni ostatnich tygodni przeprowadził nawet rozmowy z wybranymi przedstawicielami opozycji, z którymi szukał rozwiązania, jak przerwać panujący na scenie politycznej impas.

Staram się być człowiekiem dyskretnym. Mam okazje w ostatnich tygodniach dyskutować z uczestnikami życia publicznego z opozycji. Rozmawiamy, jak możemy sobie pomóc, żeby przerwać ten impas – wyjaśnił Donald Tusk w wywiadzie dla TVN24.
Zobacz także: Zobacz też: Plotka o Donaldzie Tusku. Tajemnicza reakcja Piotra Zgorzelskiego

Donald Tusk zapewnił, że nie zamierza brać czynnego udziału w życiu politycznym Polski, więc jego rola będzie ograniczała się wyłącznie do doradztwa, a nie np. ponownego kandydowania do Senatu.

Mentalnie, emocjonalnie, życiowo jestem gotowy podjąć każdą decyzję, żeby pomóc, odwrócić niebezpieczny dla Polski bieg zdarzeń. (...) Nikomu nie chcę wchodzić w drogę. Nie chcę w tryby sypać piachu. Dlatego rozmawiam, w jaki sposób mogę pomóc – zaznaczył Donald Tusk.

Szef Europejskiej Partii Ludowej przyznał, że prowadził rozmowy m.in. z Borysem Budką. Jednocześnie zastrzegł, aby nie uznawać go za krytyka działań Platformy Obywatelskiej, ponieważ jego celem nie jest punktowanie błędów, lecz wskazywanie, jak można je naprawić.

Wolę pomóc naprawić sytuację w Platformie, niż komentować jej problemy. Proszę mnie nie włączać do chóru krytyków Platformy Obywatelskiej. Będę rozmawiał z Borysem Budką o tym, jak mogę pomóc. (...) Jest dobrym szefem, który chyba w tym momencie nie daje ludziom pewności. Nie jestem od tego, by go oceniać. Wolę rozmawiać bezpośrednio – chwalił Borysa Budkę Donald Tusk.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić