o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Tusk ostro o PiS po głosowaniu w Parlamencie Europejskim. "Wstydźcie się"

1218
Podziel się

Donald Tusk ostro skrytykował decyzję europosłów PiS, którzy zagłosowali przeciw dostępowi Parlamentu Europejskiego do informacji na temat Krajowych Planów Odbudowy. - Wstydźcie się! - napisał na Twitterze.

Tusk ostro o PiS po głosowaniu w Parlamencie Europejskim. "Wstydźcie się"
Donald Tusk skrytykował ruch europosłów PiS (Getty Images)
bECpBksB

Tusk udostępnił post Siegfrieda Muresana z Europejskiej Partii Ludowej (EPP), której Tusk jest przewodniczącym. Muresan podkreślił, że europosłowie PiS stanowią jedyną delegację w Parlamencie Europejskim, która zagłosowała przeciwko dostępowi do informacji.

Co mają do ukrycia? Co polski rząd ukrywa w swoim planie naprawy o wartości 42,1 mld euro? Powiem jasno: to pieniądze od mieszkańców Europy dla Polaków. To pieniądze, które mają pomóc ludziom dotkniętym pandemią COVID19. Przejrzystość jest potrzebna. Ludzie muszą wiedzieć, jak wydawane są pieniądze - napisał europoseł.
bECpBksD

Tusk udostępnił post swojego kolegi z EPP i stwierdził krótko: "Wstydźcie się!". Na Twitterze rozgorzała dyskusja, w której większość osób, również spoza Polski, oznajmiła, że rząd PiS nie powinien dostać europejskich funduszy, skoro głosuje w ten sposób.

Decyzję europosłów PiS skrytykowała też m.in. posłanka Agnieszka Pomaska. - PiS jedyną delegacją w Parlamencie Europejskim, która głosowała przeciwko transparentności wydawania pieniędzy w ramach Krajowych Planów Odbudowy. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, czemu mają temu rządowi służyć unijne środki? - napisała na Twitterze.

bECpBksJ

W ostatnim czasie rząd ujawnił szczegóły planów Nowego Ładu. Prawdopodobnie, aby zrealizować te ambitne założenia, PiS chce wykorzystać środki z UE. Kilkukrotnie wspominał o Funduszu Odbudowy, jednak o Unii Europejskiej już rzadziej.

W ramach Funduszu Odbudowy do Polski ma trafić w najbliższych latach blisko 20 mld zł dotacji. Nie będą mogły one jednak być przeznaczone na plany kredytowe, zapomogi dla wielodzietnych rodzin, czy odbudowy zamków itp.

bECpBksK
Zobacz także: Rekordowa inflacja. Polska z prawie najwyższym wzrostem cen w Unii Europejskiej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECpBkte
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1218)
ewrve
3 miesiące temu
Europa nie powinna była żadnych negocjacji z komunistycznym pisuarem prowadzić i zastrzec że dopóki nie zostanie wybrany normalny demokratyczny rzad wolska żadnych pieniędzy nie zobaczy
Pawel
4 miesiące temu
Jak ma odrobinę honoru to powinien zniknąć i więcej się nie udzielać w żadnej sprawie. On już swoje zrobił
Zeed
4 miesiące temu
Nie brać tej śmierdzącej kasy i natychmiast wyjść z kołchozu, nawet twardy Polexit i tak będzie lepszy niż kolejne uzależnianie się od tych niemieckich wszarzy.
bECpBktf
rozczarowany
4 miesiące temu
braw za prawde p. Tusk panowie krytycy zrobcie tyle dla Polski coTusk
j23
4 miesiące temu
Jak ty możesz p. TUSK łgać Polakom w oczy jakiś ty dobry, kiedy przecież cała POLSKA widział gdy instruowałeś Komunistów i Bolka Wałęsę podczas OBALANIA Rządu ŚP. Premiera Olszewskiego. Już wtedy POLSKA wiedziała, że NIE jesteś Polskim Patriotą i będziesz jątrzył. Nigdy nie miałeś dobrych zamiarów w stosunku do całego Polskiego Narodu i naszej Ojczyzny, nawet kiedy dostałeś szansę na odkupienie swoich win będąc Premierem RP.
kowalski
4 miesiące temu
Człowieku jesteś ostatni, który może wypowiadać się co jest dobre dla Polski a co złe. Druga strona medalu to w ŻYCIU nawet będąc Premierem nigdy nic dobrego w tym kraju NIE ZROBIŁEŚ. Na nic nie było pieniędzy za twojego panowania a całą władzę sprawowały skorumpowane SĄDY, które za kasę robiły co chciały. Najlepszy przykład to AMBER-GOLD, OFE, Oszukani przedsiębiorcy, którzy budowali autostrady, okradani w biały dzień ludzie itp, itd. NIE-Rządy PO-PSL to największa tragedia jaka mogła spotkać nasz Kraj i to można powiedzieć na własne życzenie, no bo w końcu ktoś WAS musiał przecież WYBRAĆ.
kwik kwik
4 miesiące temu
Donek wygrał nie w lotto tylko AMBER
Joo
4 miesiące temu
Zapytajcie Niemcow co wiedza na temat inwestowania pieniedzy europejskich w Niemczech NIC !!!!! mieszkam tu 30 lat W Polsce nie ma opozycji jak w innych krajach Europy! W Polsce sa wrogowie!!!! Serce peka !
pete
4 miesiące temu
odebrać edkowi obywatelstwo; działa na szkodę polski
edek
4 miesiące temu
odebrać tuskowi obywatelstwo! działa na szkodę Polski
Okopo
4 miesiące temu
Panie tusk te pieniazki to jeden duzy kredyt na wielkie oprecentowanie !!!!!
NORMALNY
4 miesiące temu
Ręce opadają jak się was czyta. Przecież za rządu PO była taka jasność w tym temacie, że nic ludziom nie dali i tylko mówili że pieniędzy niema i nie będzie. Nawet OFE obrabowali i to im nie wystarczyło. Za PIS 500+, 13 i 14 dla emerytów. Tyle dróg i mostów i innych dotacji. Pieniądze są i będzie ich coraz więcej. To aż trudno czytać tak wielkie kłamstwa. To wy i wasze ukochane PO jest wielkim złodziejem i kłamcą. Dziwi mnie, że tak wielu z nas nie widzi tego, ze jesteśmy tak ślepi i tak łatwo dajemy się oszukiwać. Wystarczy że powiedzą "jak jesteś za PO to jesteś inteligencją, a jak za PIS to jesteś ciemnogród". A rzeczywistość jest odwrotna. Jak jesteśmy za PO to dajemy się złapać jak wróble na plewy. Niby mądre wykształcone a tak głupie.
Jaki
4 miesiące temu
Rozliczyć PiS z kazdego euro... Bo kradną na potege
bECpBksX
Toni
4 miesiące temu
Na tym ma polegac Nowy Lad, zeby nikt nie widzial, gdzie kasa znika. Nikogo nie powinno obchodzic jak te pieniadze zmarnujemy. A pojecie wstydu PiSowskim poslom jest nieznane. Broszka cierpi okrutnie pod europejska szmata ale kase bierze, inni przeciwnicy EU tez sobie nie zaluja i biora bez oporow, mimo ze to wroga instytucja.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić