Tusk ostro o Rydzyku i Jędraszewskim. Mieszkańcy Krosna bili brawo

983

Podczas ostatniego spotkania Donalda Tuska z mieszkańcami Krosna polityk powiedział, co naprawdę myśli ojcu Tadeuszu Rydzyku i arcybiskupie Marku Jędraszewskim. Środowisko Radio Maryja jest oburzone jego słowami. "Donald Tusk po raz kolejny atakuje Kościół katolicki" - zapowiedziała materiał dziennikarka TV Trwam.

Tusk ostro o Rydzyku i Jędraszewskim. Mieszkańcy Krosna bili brawo
Donald Tusk powiedział, co naprawdę myśli ojcu Rydzyku i arcybiskupie Jędraszewskim. (Archidiecezja Krakowska, PAP)

W miniony poniedziałek Donald Tusk odwiedził Podkarpacie i spotkał się m.in. z mieszkańcami Krosna. Podczas przemówienia nawiązał do ważnych postaci polskiego Kościoła. Polityk PO stwierdził, że sam jest często "obiektem niechęci i politycznych ataków ze strony hierarchów kościelnych"

Arcybiskup Jędraszewski, mam wrażenie, rozumie swoją posługę, jako przede wszystkim nieustanną konfrontację ze mną czy z opozycją - powiedział były premier.

Polityk dodał, że chrześcijaństwo nie jest religią, która "każe być z władzą", tylko z ludźmi, czasem także przeciw władzy, jeśli ona "nadużywa, kłamie, kradnie".

Kościół, który się sam zdeprawował – dla pieniędzy i władzy – się kończy. To jest dobrze dla wiary, bo uważam, że wiara przetrwa dla tych, którzy chcą wierzyć. Pan Bóg – dla wierzących On jest, dla niewierzących Go nie ma – ale jeśli jest, też da sobie radę bez arcybiskupa Jędraszewskiego z całą pewnością, już nie mówiąc o dyrektorze Rydzyku - mówił przewodniczący PO.

Po tych słowach byłego premiera mieszkańcy Krosna zaczęli bić brawo, co widać na materiale TV Trwam.

Donald Tusk dodał, że jeśli wygra wybory, jedną z najważniejszych rzeczy będzie "wyleczenie państwa od chorobliwej zależności" od części duchownych.

Trzeba wyleczyć państwo od chorobliwej zależności od takich ludzi jak ksiądz Rydzyk, bo to państwo jest winne temu, że daje Rydzykowi. Rydzyków jest legion. Jak będzie minister, premier i większość parlamentarna dawała złote, ale skromne prezenty, to jak nie Rydzyk, to ktoś inny wyciągnie rękę po to - podkreślił Donald Tusk.
Zobacz także: Spór o Krajowy Plan Odbudowy? Wicerzecznik PiS stanowczo odpowiada
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić