aktualizacja 

To się dzieje w Chinach. Przerażające nagranie w sieci

258

Władze Szanghaju zdecydowały się na twardy lockdown. Z powodu kolejnej fali wirusa COVID-19 wprowadzono szereg bardzo surowych zasad. Do sieci trafiły nagrania, na których widać jak egzekwowane jest nowe prawo.

To się dzieje w Chinach. Przerażające nagranie w sieci
W Szanghaju panują surowe zasady w związku z wprowadzonym lockdownem. (Twitter)

Pod koniec marca, w momencie kiedy w Polsce znoszono ostatnie obostrzenia, w Chinach je zaostrzano. Twardy lockdown wprowadzono m.in. w Szanghaju gdzie codziennie padały rekordy nowych zakażeń koronawirusem.

COVID-19 w Szanghaju

Władze dosłownie zamknęły ludzi w domach. Jak przekazuje BBC w wielu miejscach pojawiły się płoty blokujące wejścia do budynków mieszkalnych. Każdy kto złamie zasady, zostaje zatrzymany.

O konsekwencjach nieposłuszeństwa przekonał się jeden z obcokrajowców mieszkających w Chinach. W mediach społecznościowych na całym świecie pojawiły się nagrania, na których widać mężczyznę, który próbuje ominąć metalowe barierki i wydostać się z zamkniętego terenu. Szybko jednak został złapany przez służby.

Mężczyzna cały czas krzyczał, że "chce umrzeć". Internauci rozpoznali, że mówi na zmianę w kilku językach: mandaryńskim, francuskim oraz angielskim. Jedna z osób, które go złapały powiedziała, żeby się uspokoił, ponieważ "skoro przyjechał do Chin, to musi przestrzegać tutejszego prawa".

Zamierzam się zabić. Zabiję się. Teraz się zabiję. To nie ma znaczenia, spójrz. Zabiję się - powtarzał zdesperowany obcokrajowiec, któremu ostatecznie nie udało się zbiec.

Według BBC mieszkańcy Szanghaju nie zostali uprzedzeni o wprowadzeniu lockdownu. W niektórych częściach miasta ma brakować pożywienia i podstawowych produktów. Pojawiły się także informacje, że tysiące osób głoduje i próbuje żywić się na śmietnikach.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Które loty zostaną odwołane? "Plany na majówkę mogą ulec zmianie"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić