aktualizacja 

Tusk zakpił z TVP. Internauci zachwyceni jego ripostą na wpis Piechocińskiego

651

Poczucie humoru nie opuszcza Donalda Tuska. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w wymowny sposób odpowiedział na twitterowy wpis Janusza Piechocińskiego. Zdaniem wielu internautów wbił tym samym szpilkę w TVP.

Tusk zakpił z TVP. Internauci zachwyceni jego ripostą na wpis Piechocińskiego
Donald Tusk odpowiedział na wpis w wymowny sposób (zdjęcie ilustracyjne) (PAP, Rafał Guz)

Nagonka TVP na Donalda Tuska stała się już obiektem żartów. Przewodniczący PO jest wrogiem nr 1 rządowego nadawcy. Temat polityka codziennie pojawia się tam w wielu materiałach, które są często zmanipulowanym kłamstwem. Nagłówki zamieszczane na pasku w "Wiadomościach" stawiają Tuska w roli winowajcy inflacji w Polsce oraz największego przyjaciela Niemców.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na szczęście sam Donald Tusk wydaje się mieć dystans do całej sprawy. Udowodnił to, odpisując na wpis Janusza Piechocińskiego, który napisał na Twitterze, że ceny win wzrosną o 20 proc. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej postanowił odnieść się do tych słów w bardzo wymowny sposób.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Tusk żartobliwie skomentował, że podwyżka nie będzie dotyczyć "win Tuska". Nawiązał w ten sposób do niesłusznego obwiniania go przez TVP w wielu sprawach, takich jak m.in. wysoki poziom inflacji w Polsce.

Internauci zachwyceni

Sytuacyjny żart spodobał się internautom. Komentarz Donalda Tuska polubiło cztery razy więcej osób niż sam wpis Janusza Piechocińskiego. Komentujący dość szybko powiązali słowa przewodniczącego PO z nagonką medialną, którą TVP urządza na niego od pewnego czasu.

"Wina Tuska" to najdroższy towar na rynku pasków propagandy TVP Info - napisał jeden z internautów.
A to się Panu udało Panie Donaldzie - pogratulował komentujący.
Zobacz także: Mobbing w Senacie? Nowe informacje. Mamy komentarz z opozycji
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić