"Ty głuchy jesteś?!". Czarnek miał dość. Pokazał zaświadczenie

760

- Ty głuchy jesteś? - zwróciła się niedawno do Przemysława Czarnka, ministra edukacji, europosłanka PiS Beata Mazurek, która domagała się od niego dymisji małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak po jej skandalicznych słowach na temat szczepionek. Co na to Czarnek? W poniedziałek krótko odpowiedział Mazurek na Twitterze.

"Ty głuchy jesteś?!". Czarnek miał dość. Pokazał zaświadczenie
Przemysław Czarnek odpowiedział Beacie Mazurek (PAP, Twitter)

Wypowiedź Barbary Nowak odbiła się szerokim echem w całym kraju. Pojawiły się głosy domagające się od Przemysława Czarnka dymisji małopolskiej kurator oświaty. Jedną ze zwolenniczek takiego rozwiązania była Beata Mazurek, która postanowiła za pośrednictwem mediów społecznościowych "zmotywować" ministra edukacji, a gdy ten nie zareagował, zamieściła ostry wpis.

Hej Przemysław Czarnek, ty głuchy jesteś? Nie trzymaj nas w nieustannej niepewności, tylko miej odwagę udzielić odpowiedzi – napisała Beata Mazurek na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Czarnek odpowiedział Mazurek: "w załączeniu zaświadczenie"

W poniedziałek Przemysław Czarnek zdecydował się odpowiedzieć Beacie Mazurek. Minister edukacji zrobił to za pośrednictwem Twittera. Aby mieć pewność, że wiadomość dotrze do Mazurek, oznaczył ją w poście.

Do tweeta Przemysława Czarnka zostało dołączone zaświadczenie lekarskie. Jak wynika z treści dokumentu, minister edukacji głuchy bynajmniej nie jest. W zaświadczeniu stwierdzono, że słuch Czarnka jest prawidłowy.

A propos pytań Beaty Mazurek i wielu innych, pojawiających się od piątku – w załączeniu zaświadczenie – podpisał zdjęcie zaświadczenia Przemysław Czarnek.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Sama Barbara Nowak na razie może odetchnąć z ulgą. Małopolska kurator oświaty nie zostanie zdymisjonowana ze stanowiska. Informację tę potwierdzili w poniedziałek wicemarszałej Sejmu Ryszard Terlecki i Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS.

Pani kurator wycofała się ze swoich słów, zostało to też ocenione przez pana ministra i sprawa jest zamknięta – podsumowała sytuację Anita Czerwińska.
Zobacz także: Zobacz też: "Głupota". Czarnek o płacach nauczycieli. Mocna odpowiedź prezesa ZNP
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić