Mazurek wyśmiał Holecką na antenie. W TVP się wściekną

38

Danuta Holecka nie mogła się tego spodziewać! Gościem programu Roberta Mazurka w RMF FM we wtorek był Przemysław Czarnek. Dziennikarz pytał ministra m.in. o zarobki nauczycieli oraz o program "Poznaj Polskę". Podczas rozmowy nieoczekiwanie oberwało się TVP i Holeckiej.

Mazurek wyśmiał Holecką na antenie. W TVP się wściekną
Robert Mazurek widocznie nie jest fanem wywiadów Danuty Holeckiej (AKPA, AKPA)

Przemysław Czarnek w porannym programie Roberta Mazurka był pytany m.in. o nowy przedmiot - historia i teraźniejszość, który ma się pojawić w szkołach ponadpodstawowych od przyszłego roku szkolnego.

"Gdybym był Danutą Holecką"

Oprócz tego dziennikarz pytał o program "Poznaj Polskę", w ramach którego szkoły mogą otrzymać środki na wyjazdy do polskich muzeów czy innych obiektów kultury. W pewnym momencie wbił szpilkę w Danutę Holecką, wyśmiewając jej styl prowadzenia rozmów. Ikona TVP nie będzie zadowolona!

Bardzo byliście dumni z tego, "Wiadomości" po prostu piały z zachwytu. Gdybym był Danutą Holecką, klęknąłbym przed panem i się modlił, że zrobicie fantastyczny pomysł – Mówił Robert Mazurek do ministra edukacji i nauki.

Mazurek przypomniał Czarkowi, że kiedyś PiS miał już taki pomysł, ale w jednej z gmin nikt nie dostał pieniędzy.

Blisko 160 tys. dzieci udaje się na wycieczki z programu "Poznaj Polskę" jako pilotażowego przedsięwzięcia. Teraz rzuciliśmy 25 milionów złotych, a najbliższych dniach dorzucimy kolejne 10. W przyszłym roku mamy w budżecie zarezerwowanych na to ponad 100 milionów złotych, nawet chyba 120. Wtedy jakakolwiek gmina na pewno się dostanie do tego programu – tłumaczył Przemysław Czarnek.

Dziennikarz poruszył także kwestię podwyżek dla nauczycieli. Podkreślił, że płacenie nauczycielom minimalnej krajowej jest powodem do wstydu.

Mazurek porównał wynagrodzenie nauczyciela stażysty do zarobków sprzątaczki. -Jeżeli pana to nie oburza, jeżeli resztki włosów na mojej głowie, które wypadają, pana nie ruszają, to heloł - rzucił Mazurek. -Ale heloł, panie redaktorze, dbam o pana włosy i również o swoje i proponuję 36 proc. podwyżki dla nauczycieli wchodzących do zawodu - tłumaczył minister.

Zobacz także: Polska bez unijnych środków. Jak PiS poradzi sobie z Polskim Ładem? Czarnek zaskakuje
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić