Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Czarnek poszedł do Radia Maryja. Grzmiał o demoralizacji

1221
Podziel się:

Ustawa nazwana przez publikę "lex Czarnek" sieje niemało zamieszania. Po masowych protestach przeciwko nowemu prawu dot. nadzoru pedagogów w szkołach minister edukacji wytłumaczył na antenie Radia Maryja, że chce tylko zapobiec demoralizacji uczniów przez organizacje, które nie działają z ramienia rządu.

Czarnek poszedł do Radia Maryja. Grzmiał o demoralizacji
Przemysław Czarnek. (PAP, Darek Delmanowicz)

Przemysław Czarnek w "Aktualnościach Dnia" na antenie Radia Maryja wypowiedział się na temat nowelizacji prawa oświatowego. Po licznych protestach pod hasłem "Wolna Szkoła" minister edukacji przyznał, że nie spodziewał się takiej reakcji na zaproponowane zmiany.

Nie spodziewałem się aż tak głośnych reakcji ze strony części opozycji i środowiska lewicowego - mówi zaskoczony minister.
Chodzi wyłącznie o to, aby kurator oświaty, który jest organem nadzoru pedagogicznego, miał dostęp do treści przekazywanych uczniom w szkołach. Chodzi także o dostęp do treści i materiałów przekazywanych przez organizacje pozarządowe na fakultatywnych lekcjach - tłumaczył Przemysław Czarnek na antenie "Radia Maryja".

Jego zdaniem nowelizacja uderza najbardziej w lewicowe środowiska. Przeciwnicy zmiany prawa oświatowego zauważają, że dałoby ono furtkę do upolitycznienia szkół i możliwość karania pedagogów za prezentowanie poglądów innych, niż chciałby tego rząd.

Okazuje się, że "trafiliśmy w dziesiątkę". Świadczy o tym podniesiony krzyk ze strony tej części opozycji, którą moglibyśmy nazwać neomarksistowską. Okazuje się, że nie chcą oni powstrzymać instytucji, które próbują demoralizować polskie dzieci i młodzież poprzez serwowanie edukacji seksualnej typu B. Te organizacje prowadzą tzw. zajęcia antydyskryminacyjne, a w gruncie rzeczy są dyskryminujące dla chrześcijan i wartości leżących u podstaw naszej cywilizacji. Te zajęcia można śmiało nazwać praniem mózgu dzieci i młodzieży w dziedzinie płciowości i seksualności - mówi minister edukacji.
Ministerstwu Edukacji i Nauki zarzuca się dziś upolitycznienie szkoły, a mówią to ludzie, którzy skrajnie ją upolitycznili. To właśnie prezydent Warszawy, wykorzystując narzędzia edukacyjne, rozesłał do wszystkich rodziców dzieci z warszawskich szkół list o treści politycznej

Minister Czarnek chce również ukrócić działalność oświatową organizacji pozarządowych. Jego zdaniem sieją one wśród młodzieży demoralizację.

Dziś rodzice są zaskakiwani faktem, że do szkół wchodzą organizacje pozarządowe, które serwują demoralizację dzieci i młodzieży, a kurator oświaty nie ma narzędzi, by się temu sprzeciwić. Dlatego chcemy położyć temu kres - mówi minister.
Zobacz także: "Głupota". Czarnek o płacach nauczycieli. Mocna odpowiedź prezesa ZNP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1221)
Heniek
4 miesiące temu
Do SKRL Gender to teoria naukowa według, której cechy płciowe nie dą determinowane biologicznie lecz wynikają z wychowania, nauki tych cech i zachowań oraz, że zachowania związane z płcią są dyktowane przez kulturę! LGBT to skrót od lesbijki, geje, transpłciowi, biseksualni, a nie ideologia. Poczytaj sobie definicję gender i lgbt np na Wikipedii zamim coś powiesz!
Arek
4 miesiące temu
Co za brednie. Pani kurator myśli, że jak dzieciom się nie powie o seksualności, to przestana dojrzewać? Jak to leciało...? Zakazany owoc. Za moich młodych lat nie było Internetu. Ktoś zdobył książkę Wisłockiej i czytaliśmy ją pod kołdrą. Coś gdzieś się jeszcze zasłyszało. Teraz dzieciaki mają komórki, laptopy i w nich swoje fora. A tam takie bzdury młodzież wypisuje.
Ojciec
4 miesiące temu
Domagam się w polskiej szkole rzetelnej wiedzy o seksie, zapobieganiu niechcianej ciąży, potrzebach zdrowego psychicznie człowieka od kompetentnych osób, popartych wiedzą naukowa i aktualnymi badaniami naukowymi. Za takie osoby i organizacje nie uważam księży ani zakonnic ani wszelkich organizacji typu ordo luris (opłacani przez Kreml i opłacają Kaję Godek), Czarnka, Rydzyka, Godek, kościół itd
Miasto
4 miesiące temu
Czarnek propaguje zacofanie, fanatyzm religijny, przesąd i zabobon a nie edukację! Jak ja się cieszę, że nigdy nie głosuję na konfederację, pis i PO tylko na lewicę jak prawdziwy miastowy a nie na pis, konfederację i inny ciemnogród ze słomą w butach w postaci zaściankowości oraz prawicowo religijnego fanatyzmu, mizogini, tolerancji dla nietolerancji, zabobonu, przesądów, zacofania o mentalności talibów i inkwizycji (obecnie kongregacja nauki i wiary)! Jak będzie rządzić partia o prawicowym światopoglądzie, to będziemy mieli NSDAP (HITLER BYŁ PRZECIWNIKIEM ABORCJI I ANTYKONCEPCJI I TĘPIŁ HOMOSEKSUALIZM), FASZYZM(BENITO MUSSOLINI TEŻ TĘPIŁ HOMOSEKSUALIZM I PROPAGOWAŁ HIGIENĘ MORALNĄ I TRADYCYJNE WZORZE KOBIECOŚCI I MĘSKOŚCI) LUB / I INKWIZYCJĘ. TYLKO CZEKAĆ AŻ będą obozy, gdzie będą zabijać osoby lgbt, cudzoziemców, niekatolików itd lub ribić procesy o czary i herezje i kongregacja nauki i wiary będzie robiła to co ribiła w okresie gdy nazywała się inkwizycją! (poczytajcie sobie na Wikipedii o społeczno kulturowym aspekcie procesów o czary oraz tekst profesora Leszka Kołakowskiego o tolerancji)! PiS skłócił Polskę z Unią Europejską i podzieluł Polaków na lepszy sort tzw,, prawdziwi Polacy" i na gorszy sort czyli,, antypolaków". Według pis i Czarnka , konfederacji i kościóła jak ktoś nie jest katolikiem o prawicowym światopoglądzie to nie jest Polakiem tylko wspominanym gorszym sortem. Więc tylko czekać aż będzie inkwizycja i czystki etniczne i Wołyń! Edukację wymyślono w celu tępienia ciemnoty, zabobonu i przesądów zacofania i fanatyzmu religijnego oraz ich skutków poprzez propagowanie nauki, wiedzy i postępu oraz nowoczesności. Czarnek nie jest pawdziwym ministrem prawdziwej edukacji (pokrywającej się ze swoją ideą i celami) tylko ministrem zabobonu,ciemnoty, zacofania, mizogini, fanatyzmu religijnego oraz przesądów i ich skutków. Polacy ratujmy edukację przed Czarnkiem i ludźmi o poglądach jak Czarnek i Barbary Nowak nie powinni pracować w edukacji bo wypaczają jej cel i. Ideę. Nie dajmy zrobić z nas Afganistanu, wręcz Afryki.
Nauczyciel
4 miesiące temu
Edukację wymyślono w celu tępienia ciemnoty, zabobonu i przesądów zacofania i fanatyzmu religijnego oraz ich skutków poprzez propagowanie nauki, wiedzy i postępu oraz nowoczesności. Czarnek nie jest pawdziwym ministrem prawdziwej edukacji (pokrywającej się ze swoją ideą i celami) tylko ministrem zabobonu,ciemnoty, zacofania, mizogini, fanatyzmu religijnego oraz przesądów i ich skutków. Polacy ratujmy edukację przed Czarnkiem i ludźmi o poglądach jak Czarnek i Barbary Nowak nie powinni pracować w edukacji bo wypaczają jej cel i. Ideę. Nie dajmy zrobić z nas Afganistanu, wręcz Afryki.
Miastowy
4 miesiące temu
Czarnek propaguje zacofanie, fanatyzm religijny, przesąd i zabobon a nie edukację! Jak ja się cieszę, że nigdy nie głosuję na konfederację, pis i PO tylko na lewicę jak prawdziwy miastowy a nie na pis, konfederację i inny ciemnogród ze słomą w butach w postaci zaściankowości oraz prawicowo religijnego fanatyzmu, mizogini, tolerancji dla nietolerancji, zabobonu, przesądów, zacofania o mentalności talibów i inkwizycji (obecnie kongregacja nauki i wiary)! Jak będzie rządzić partia o prawicowym światopoglądzie, to będziemy mieli NSDAP (HITLER BYŁ PRZECIWNIKIEM ABORCJI I ANTYKONCEPCJI I TĘPIŁ HOMOSEKSUALIZM), FASZYZM(BENITO MUSSOLINI TEŻ TĘPIŁ HOMOSEKSUALIZM I PROPAGOWAŁ HIGIENĘ MORALNĄ I TRADYCYJNE WZORZE KOBIECOŚCI I MĘSKOŚCI) LUB / I INKWIZYCJĘ. TYLKO CZEKAĆ AŻ będą obozy, gdzie będą zabijać osoby lgbt, cudzoziemców, niekatolików itd lub ribić procesy o czary i herezje i kongregacja nauki i wiary będzie robiła to co ribiła w okresie gdy nazywała się inkwizycją! (poczytajcie sobie na Wikipedii o społeczno kulturowym aspekcie procesów o czary oraz tekst profesora Leszka Kołakowskiego o tolerancji)! PiS skłócił Polskę z Unią Europejską i podzieluł Polaków na lepszy sort tzw,, prawdziwi Polacy" i na gorszy sort czyli,, antypolaków". Według pis i Czarnka , konfederacji i kościóła jak ktoś nie jest katolikiem o prawicowym światopoglądzie to nie jest Polakiem tylko wspominanym gorszym sortem. Więc tylko czekać aż będzie inkwizycja i czystki etniczne i Wołyń!
Józek Robotni...
4 miesiące temu
Czarnek ty się chrześcijaństwem nie zasłaniaj.! Bo radio maryja niewiele razem z rydzykiem ma wspólnego z chrześcijaństwem.!
No coż
4 miesiące temu
Chory człowiek
el-ka
4 miesiące temu
Czarnek idź do klasztoru i poświęć życie modlitwie. Nie wtracaj się do tego o czym nie masz pojęcia. Jakoś szkoła przetwala wiele lat bez indoktrynacji religijnej. Wyszli z niej wartosciowi ludzie. Jakoś dzieci młodzież chodzili na zajęcia religii. A teraz od kiedy jest Pan ministrem młodzież odwraca się od kościoła. Zajmij się katechizmem i czytaniem biblii. O ile coś z tego zrozumiesz.
Gość
4 miesiące temu
Dzień, w którym upadnie pis, ogłosimy świętem narodowym wolnym od pracy.
Gość
4 miesiące temu
Przyszedł czas, że dziś bycie w pisie jest większym wstydem, niż było bycie w PZPR.
Winicjusz(5)
4 miesiące temu
Przemysław Czarnek vel Pobożny chce do kanonu lektur włączyć opracowania dotyczące Jana Pawła II. Niech lepiej ministerstwo przygotuje opis przedsięwzięć biznesowych ojca Rydzyka, bo dla młodzieży Jan Paweł II jest mocno przebrzmiały, gdyż w praktyce nie potrafił robić dużych pieniędzy. Młodzież dzisiaj marzy o forsie, bo za nią można kupić fajne rzeczy; smartfony, ciuchy, maybachy, urządzenia do wydobywania gorącej wody, a więc można będzie ogrzewać miasta (np. Toruń) w umowach długoterminowych - czyli pewny dochód. To właśnie ojciec Rydzyk powinien być wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń polskiej młodzieży, a nie ktoś, kto tak najbardziej jest znany z konsumpcji kremówek czy jakiś innych ciastek...
Obrzydliwość
4 miesiące temu
A gdzie cnoty księdza z kamerą na bucie
Agata
4 miesiące temu
Jego wytyczne i wygląd kojarzą mi się z Komendantem Obozu ........
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić