Tyle zostało z busa. Szokująca przyczyna pożaru

20

Dramatyczne sceny rozegrały się we wsi Blizne Łaszczyńskiego pod Warszawą (woj. mazowieckie). We wtorek 19 września 2023 roku na ulicy Warszawskiej doszło tam do bardzo groźnego pożaru busa Renault, który przewoził baterie do rowerów elektrycznych. Kierowcy auta na szczęście udało się w porę ewakuować. Szczegóły zdarzenia mrożą krew w żyłach.

Tyle zostało z busa. Szokująca przyczyna pożaru
Tyle zostało z busa. Przyczyna pożaru szokuje. (Facebook, Wawa Hot News 24)

O sprawie poinformował portal Wawa Hot News 24. Zrobił to za pomocą swojego konta na Facebooku. Dramatyczne chwile rozegrały się 19 września 2023 roku około godziny 12:00 we wsi Blizne Łaszczyńskiego.

Doszło do pożaru busa (część ładunkowa) marki Renault, przewożącego baterie do rowerów elektrycznych. Kierowca zdążył się ewakuować przed przyjazdem strażaków - podała strona.

Pożar busa pod Warszawą. Przewoził baterie do rowerów elektrycznych

To niestety niejedyne straty. Jak informuje portal, nastąpiło też przepalenie się kabla elektrycznego, jaki wisiał nad drogą (tuż nad płonącym Renaultem). Z auta został jedynie wrak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar autobusu w Warszawie. Zapalił się w trakcie kursu
Nie było osób poszkodowanych. Akcja gaśnicza wymagała również użycia specjalnej lancy, gdyż dochodziło cały czas do samozapłonu baterii znajdujących się w przestrzeni ładunkowej pojazdu - informuje Wawa Hot News 24.

Na miejscu zdarzenia działała Straż Pożarna OSP-Ożarów Mazowiecki i OSP Stare Babice (łącznie 3 zastępy) oraz Policja, Pogotowie Energetyczne, a także Nadzór Ruchu. Ulica Warszawska przez dłuższy czas była zablokowana.

Post cieszył się sporym zainteresowaniem internautów na Facebooku. Z chęcią go komentowali. "Ekologiczny ten pożar" - ironizował jeden użytkownik. "Więcej tego ścierwa na drogach" - złościł się następny.

A ludzie to w mieszkaniach i domach trzymają, żeby nikt nie "zajumał" (...) - zwracał uwagę kolejny.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić