"Tylko nasi ludzie są do tego zdolni". Nagranie z Ukrainy podbija sieć

Trwa dziewiąta doba walk w Ukrainie. W nocy z czwartku na piątek Rosja ostrzelała elektrownię atomową w Zaporożu. Na szczęście żadem reaktor nie został uszkodzony. Tymczasem w sieci coraz większa popularność zdobywa nagranie, na którym Ukraińscy cywile pokazują przejętą od wroga broń.

"Tylko nasi ludzie są do tego zdolni". Nagranie z Ukrainy podbija sieć
Ukraińscy cywile przejęli rosyjski moździerz (TikTok)

Nasi wschodni sąsiedzi już dziewiąty dzień walczą z rosyjską armią. W piątkową noc, m.in. na terenie elektrowni atomowej w Zaporożu, Rosja przeprowadziła ostrzał rakietowy. W piątek 4 marca przedstawiciel Pentagonu podczas briefingu prasowego poinformował, że od początku wojny Rosja wystrzeliła już ponad 500 rakiet.

Ukraińcy nie dają jednak za wygraną, konsekwentnie stawiając opór najeźdźcy. Ich heroiczną walkę podziwia cały świat. Suwerenności Ukrainy bronią nie tylko żołnierze, ale także cywile. Obywatele Ukrainy codziennie publikują w sieci nagrania, na których widać, jak ryzykują życie, by przeciwstawić się wrogowi.

Tymczasem coraz większą popularność w sieci zdobywa nagranie opublikowane na TikToku, przedstawiające dumnych Ukraińców, którzy ukradli rosyjski moździerz. Filmik udostępniono również na tablicy Grupy Wyszehradzkiej na Twitterze.

Ukraińscy cywile filmują się, jak kradną rosyjski moździerz zza linii wroga - czytamy pod filmem.

"Dobra robota, chwała Ukrainie", "Tylko nasi ludzie są do tego zdolni", "Rosja dostarczyła Ukrainie więcej broni niż wszystkie kraje NATO" - komentują pod nagraniem Ukraińcy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Biuro Praw Człowieka ONZ w piątek 4 marca podało, że od początku rosyjskiej inwazji w Ukrainie zginęło już 331 cywilów, w tym 19 dzieci. 675 cywilnych osób zostało rannych. Zaznaczono jednak, że realna liczba ofiar jest prawdopodobnie znacznie wyższa.

Zobacz także: Białoruś dołączy do ataku na Ukrainę? "Jest presja na Łukaszenkę"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić