Uchwyciła to fotopułapka. Nadleśnictwo Baligród pokazało wideo

7

Lasy Państwowe po raz kolejny zamieściły w mediach społecznościowych wideo, które wzbudziło zainteresowanie internautów. Tym razem Nadleśnictwo Baligród (woj. podkarpackie) pokazało, co uchwyciła fotopułapka.

Uchwyciła to fotopułapka. Nadleśnictwo Baligród pokazało wideo
Jeleń został nagrany (Facebook, Nadleśnictwo Baligród)

Polscy leśnicy prężnie działają w mediach społecznościowych. Konta rozmaitych nadleśnictw budzą zainteresowanie internautów z całej Polski. Autorzy wpisów regularnie zamieszczają fotografie zwierząt i roślin oraz często dzielą się ciekawostkami. Udowadniają tym samym, że lasy na terenie Polski kryją wiele niesamowitych tajemnic.

Nadleśnictwo Baligród nie próżnuje. Leśnicy z Podkarpacia są jednymi z najbardziej aktywnych, jeżeli chodzi o media społecznościowe. Na oficjalnym profilu nawet kilka razy dziennie publikowane są świeże treści. Internauci mogą podziwiać rozmaite widoki uchwycone na zdjęciach, jak i wyjątkowe chwile utrwalone na wideo. 22 lutego zamieszczono na Facebooku kolejny ciekawy materiał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trzęsienie ziemi w Turcji. "Największa tragedia ostatnich lat"

Leśnikom z Nadleśnictwa Baligród pomogła tym razem fotopułapka. Ukryte w roślinności urządzenie pozwala uchwycić zwierzęta w ich naturalnym środowisku, gdyż nie mają pojęcia, że znajdują się w oku kamery. Tak było również i tym razem. Łania napotkała wśród drzew na lisa. Zwierzęta spojrzały się na siebie i zamarły. Nie wiadomo, jaki był dalszy rozwój sytuacji.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wideo wzbudziło zainteresowanie internautów. Autorzy zwrócili uwagę, że łanię zaniepokoiła obecność lisa pomimo jego znacznie mniejszych rozmiarów. Pojawiły się komentarze, w których komentujący wymienili swoje spostrzeżenia na temat materiału z fotopułapki. Niektórzy podkreślili, że wiele ciekawych scen nagrywanych jest właśnie przez te urządzenia.

Wiele ciekawych zachowań zwierząt widzimy dzięki fotopułapkom - napisała komentująca.
Czujność tej łani jest instynktem samozachowawczym i obronnym jednocześnie - zauważyła inna internautka.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić